Реформа в дії

1075

11 червня 2020 р. в Національній академії медичних наук України за участю Президента НАМНУ, академіка Цимбалюка В.І., Віце-президента НАМНУ, академіка Коваленка В.М., керівника новоствореного відділу  реформування та реалізації пілотного проекту щодо змін механізму фінансового забезпечення та надання медичної допомоги Загрійчука М.С. директорів, заступників директорів та представників Інститутів НАМНУ відбулась нарада, присвячена пілотному проекту.

З 2017 року чотири інститути НАМН України, а саме:

  1. ДУ «Інститут хірургії та трансплантологіі ім. О.О. Шалімова»;
  2. ДУ «Інститут кардіохірургії ім. М.М. Амосова»;
  3. ДУ «Інститут нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова»;
  4. ДУ «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска»

почали відпрацьовувати механізм функціювання установ, що надають високотехнологічні, унікальні медичні послуги в умовах медичної реформи.

Проаналізувавши дані про хід пілотного проекту керівник відділу та учасники наради говорили про:

  • необхідність найближчим часом розробити реальний дієвий механізм існування установ НАМНУ та їх ефективної інтеграції в медичний простір Держави;
  • про Національну академію медичних наук України як єдину команду;
  • про цілі для пацієнта та для медика;
  • про збільшення доступності високотехнологічної медичної допомоги для населення; підвищення її якості та покращення добробуту працівників установ;
  • про престиж Держави та системи охорони здоров’я!

«Важливо при  реформуванні – не втратити той потужний науковий та практичний потенціал, який створювався в закладах НАМН України десятиліттями» – наголосив Михайло Загрійчук!