До 37-х роковин Чорнобильської катастрофи

540

У 37-му річницю Чорнобильської аварії Україна та і світ в цілому знову в небезпеці через радіаційний ризик спровокований агресією росії проти України. Здавалося, що після жахливої Чорнобильської катастрофи людство винесе урок і буде обережною із ядерними технологіями. Проте держава-терорист, яка розпочала та веде жорстоку і неспровоковану війну проти України, вдається до ядерного шантажу, захоплює атомні станції, нехтує як міжнародними угодами так і людськими моральними цінностями.

Зараз, вшановуючи пам’ять ліквідаторів Чорнобильської аварії, ми знову дякуємо їм за те, що ми живі, за те, що вони врятували світ від можливої трагічної ядерної катастрофи. На жаль, безумство і безвідповідальність держави-агресора спонукає зараз найперше зосередитись на уроках та досвіді, який винесло людство із Чорнобильської трагедії.

26 квітня 2023 року в ДУНаціональний науковий центр радіаційної медицини НАМН України” відбулися академічні читання присвячені 37-й річниці аварії на ЧАЕС, до яких були залучені і фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я. Тематика читань була надзвичайно актуальна. А саме:

  1. Чорнобиль 37. Дослідження радіологічних та медичних наслідків та виклики воєнного стану. Доповідач Димитрій Базика, доктор медичних наук, професор, академік НАМН України, генеральний директор ДУНаціональний науковий центр радіаційної медицини НАМН України”.

  2. Підсумки та перспективи досліджень радіогенного раку щитоподібної залози. Доповідач Микола Тронько, доктор медичних наук, професор, академік НАМН України, директор Державної установи «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка
    НАМН України».

  3. Підтримка ВООЗ у посиленні національної готовності до радіаційних надзвичайних ситуацій в Україні. Доповідач Жанат Карр, кандидат мед. наук, фахівець штаб-квартири Всесвітньої організації охорони здоров’я з питань медичної готовності та допомоги у разі радіаційної аварійної ситуації Департаменту навколишнього середовища, зміни клімату та охорони здоров’я.

  4. Дозиметричні аспекти в умовах воєнного стану. Доповідач Вадим Чумак, доктор біологічних наук, професор, завідувач лабораторії ДУНаціональний науковий центр радіаційної медицини НАМН України”.

Завдяки мужності та самопожертві ліквідаторів аварії на ЧАЕС ядерну небезпеку зупинили у 1986 році, а зараз, у 2023 році, людство повинно згадати уроки та досвід Чорнобилю і бути готовим рішуче протистояти російському ядерному шантажу.

Інформація надана ДУ “Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України”.