Долаємо перешкоди на шляху до мрії

390

До ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» звернувся юнак 17 років. Життєрадісний хлопець, який має велику та важливу мрію. Він прагне бути військовим. Але, на жаль, у житті не все так просто.

За два місяці до зустрічі з фахівцями інституту Шалімова на профілактичному огляді у хлопця було виявлено гідронефроз правої нирки. Вже потім він пригадав, що періодично відмічав дискомфорт в правому боці, але не звертав на це увагу.

Хлопця було госпіталізовано в Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова для дообстеження та подальшого лікування. На КТ було виявлено аномалію судинної ніжки обох нирок, вазоренальний конфлікт праворуч та гідронефроз ІІ ступеня правої нирки.

Вазоренальний конфлікт – аномальне (вроджене) проходження ниркової артерії або наявність додаткової гілки (стовбура), що викликає стискання сечоводу та утруднює відтік сечі і відповідно викликає розширення ниркової миски.

Пацієнту виконано лапароскопічну транспозицію ретровазального правого сечоводу. Саме лапароскопічна методика була операцією вибору, адже у післяопераційному періоді відновлення пацієнта відбувається набагато швидше, аніж після «відкритої» операції.

Через тиждень пацієнт був виписаний із суттєвим покращенням свого стану. Зараз юнак готується до втілення своєї мрії і обіцяє зробити все для її досягнення.

Контакти інституту за посиланням: https://www.surgery.org.ua/News/Details/80bcedac-27d5-4c93-984c-3490a6b8c6b6?title=NaShliakhuDoMrii