VIII науково-практична конференція «Проблеми сьогодення в педіатрії»

448

23 лютого 2023 в онлайн-форматі відбулася VIII науково-практична конференція молодих вчених з міжнародною участю «Проблеми сьогодення в педіатрії». Організаторами виступили медичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України». Декан медичного факультету Каразінського університету Тетяна Лядова та директор ДУ «ІОЗДП НАМН» Георгій Даниленко відкрили науковий форум вітальними словами до учасників й побажаннями плідної праці.

Робота наукової конференції транслювалася в режимі реального часу на відеохостингу YouTube.

В рамках заходу були представлені наукові результати молодих вчених з різних закладів вищої медичної освіти нашої країни, на зацікавленість якими вказувала чисельність переглядів, що становила більше 150 протягом перших годин трансляції.

Напрямами досліджень стали питання організації медичної допомоги дітям під час воєнного стану, особливості діагностики та лікування захворювань дихальної системи в сучасних умовах (розглядалися такі патологічні стани як негоспітальна пневмонія, бронхіальна астма), визначення функціонального стану та адаптаційних процесів серцево-судинної системи, якість життя при ювенільному ідіопатичному артриті, нюанси діагностики та диференційної діагностики целіакії в педіатричній практиці, неонатального сепсису тощо. Окремої уваги заслуговують численні роботи, присвячені організації навчального процесу в медичних вишах та засобам діагностики ефективності навчання.

Джерело: ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України»