ДУ “Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева НАМН України”

4753

ІЗНХ ім. В.Т. Зайцева НАМН України – провідний науково-клінічний центр з проблем невідкладної хірургії в Україні.

Характерною особливістю Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева НАМН України є багатопрофільність та широта проблем, що вирішуються, здійснення фундаментальних та прикладних досліджень в галузі загальної та невідкладної хірургії, виявлення на базі цих досліджень принципово нових можливостей наукового та науково-технічного прогресу в хірургії.

З 2015 року з початком бойових дій на сході України в клініці Інституту надають високоспеціалізовану медичну допомогу військовослужбовцям і громадянам України, які постраждали в ході проведення антитерористичної операції, а згодом Операції об’єднаних сил, у тому числі під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, які виникли під час проведення АТО/ООС.

Фахівці Інституту опанували унікальний досвід і виконують найскладніші операції при мінно-вибухових і кульових пораненнях серця. Переважна кількість поранених українських бійців доправляється саме сюди, позаяк порівняно зі столичними Інститутами НАМН України, що також оперують такі складні поранення, Харківський Інститут ім. Зайцева знаходиться значно ближче до лінії фронту, а своєчасне надання медичної допомоги, а отже якнайшвидше транспортування до операційної – чи не найперший фактор порятунку при таких бойових травмах.