Ехінококоз. Клінічний випадок

761

Постійна втома, дискомфорт в правому підребер’ї турбували молоду жінку вже не один місяць. Звернувшись до сімейного лікаря та пройшовши ультразвукове дослідження черевної порожнини, вона отримала діагноз – пухлина печінки.

З цим невтішним діагнозом та направленням до ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» її було госпіталізовано. При подальшому ретельному досліджені встановлено, що це не пухлина, а ехінококове ураження печінки.

Після передопераційної підготовки виконана резекція частини печінки з ехінококовою кістою. Причому операція виконана лапороскопічно (через невеликі розрізі та з мінімальним операційним травматизмом).

Того ж вечора, після операції, пацієнтка самостійно прогулювалась коридорами Інституту. А через тиждень здоровою поїхала до себе додому!

Запорукою швидкого одужання та раннього відновлення є вчасне звернення за медичною допомогою та професіоналізм колективу!

Медична допомога була надана за програмою «Впровадження та реалізація нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги у окремих науково-дослідних установах НАМН України», затвердженої постановою КМУ від 3 березня 2021 р. № 181 «Деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук».

Контактна інформація за посиланням: https://www.surgery.org.ua/News/Details/b6906d9f-687a-4c10-819e-43166ac6b776