Вибір тактики лікування при увеальній меланомі задньої локалізації та розриві макули

86

Фахівці відділу патології сітківки та скловидного тіла д.мед.н. Уманець М.М. та лікар-офтальмолог Довгань І.П. у своєму дослідженні вивчали вибір тактики лікування при наявності отвору макули у поєднанні із злоякісним новоутворенням судинної оболонки малих розмірів екстрафовеолярної локалізації.

Пацієнтка, віком 56 років звернулась у відділення вітреоретинальної мікрохірургії ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» зі скаргами на зниження зору на лівому оці. Після проведеного обстеження встановлено діагноз: на лівому оці початкова вікова катаракта, дегенерація макули та заднього полюсу, отвір макули, злоякісне новоутворення судинної оболонки (меланома хоріоїдеї).

Враховуючи дані обстеження, наявність отвору макули, розміри увеальної меланоми, з метою покращення зору була виконана трансциліарна вітректомія з видаленням внутрішньої межової мембрани (ВММ). Виконувалась стандартна 25Ga субтотальна вітректомія центральних та периферичних відділів скловидного тіла з наступним відшаруванням задньої гіалоїдної мембрани шляхом активної аспірації вітреотомом над ДЗН.

Застосування інших методів лікування (наприклад, лазерної або променевої терапії) в перед- та післяопераційному періодах не розглядалось у зв’язку з ймовірністю рубцювання тканини сітківки, її вкороченням, і, як наслідок – ризиком незакриття отвору макули.

Докладніше з дослідженням можна ознайомитися за посиланням:

https://institut-filatova.com.ua/wp-content/uploads/2024/06/Tezy-FCh-2024.pdf

Джерело інформації: ДУ « Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України»

https://institut-filatova.com.ua/vybir-taktyky-likuvannia-pry-uvealnij-melanomi-zadnoi-lokalizatsii-ta-rozryvi-makuly/