ВЕСЕЛОВСЬКА Зоя Федорівна

3569

Народилася 04.05.1950 р., академік Національної академії медичних наук України, обрана 16.09.2021 року за спеціальністю “офтальмологія”, член – кореспондент Національної академії медичних наук України, обрана за спеціальністю “офтальмологія” (28.12.2011 р.-16.09.2021 р); доктор медичних наук (1989р.), професор (1991р.), Заслужений лікар України (2001р.), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1988р.). Завідувач кафедри хірургічних хвороб №2 Приватного вищого навчального закладу «Київський медичний університет» (з 2014 р.).


Веселовська З.Ф. – відомий вчений в Україні та за її межами учений у галузі практичної та теоретичної офтальмології. Внесла суттєвий вклад в розробку та впровадження новітнього методу інтраокулярної корекції в України, в теорію та практику лікування катаракти, глаукоми, діабетичної ретинопатії, патології сітківки різного генезу, очних ускладнень системних захворювань, що є основними напрямами її наукової діяльності. Працюючи над вирішенням фундаментальних та прикладних проблем патології рогової оболонки, вона вперше в світі використовуючи метод променевого маркування, довела та обґрунтувала роль ендотеліальних клітин в прозорості рогівки в різних умовах та визначила механізми його відновлення.

Розробила та впровадила в клінічну практику цілу низку нових методів діагностики, медикаментозного та мікрохірургічного лікування захворювань органа зору, які спрямовані на відновлення та збереження зору.

Є автором 279 наукових робіт, у тому числі 7 монографій та 3 підручників. Підготувала 7 кандидатів наук.

Є членом спеціалізованої вченої ради при НУОЗ імені П.Л. Шупика МОЗ України, головою Українського глаукомного товариства, членом Українського товариства офтальмологів, членом президії Европейського глаукомного товариства, членом президії Афро-азіатського глаукомного товариства, головним редактором українського журналу «Офтальмологія».

Нагороджена почесними грамотами Міністерства охорони здоров’я України, Київської міської державної адміністрації, Православної церкви України, Національної академії медичних наук України та Національною академією педагогічних наук України.


Службова адреса: 02099, Україна, Київ, вул. Бориспільська, 2. Tel/Fax +38 (044) 567-29-29

E-mail: info@kmu.edu.ua ,  zfvesel@gmail.com