ВЕЧЕРКО Володимир Миколайович

2125

Народився 07.11.1953 р., член-кореспондент Національної академії медичних наук України, обраний 25.03.1994 р. за спеціальністю “хірургія”, доктор медичних наук (1988), професор (1992). Заслужений лікар України (2009).


Провідний учений в галузі лікування гострого гематогенного остеомієліту. Основні напрями наукової діяльності: розробка нових методів лікування  міхурово-сечовідного рефлюксу, гнійно-септичних захворювань, захворювань печінки та жовчних шляхів, торакоабдомінальної травми. Під його керівництвом розроблено принципи організації спеціалізованої гепатологічної допомоги хворим Донецької області; запропонована програма  лікування хворих з важкою травмою грудної клітини.

Автор 114 наукових праць, серед яких 2 монографії, має 4 винаходи. Підготував 1 доктора та 2 кандидатів наук.

Один із керівників програми “Трансплантологія”, член обласного правління хірургічного товариства, член редакційної ради журналу “Клінічна хірургія”.

Народний депутат України V скликання. За час роботи у Верховній Раді України V скликання брав активну участь в політичному житті країни та роботі комітету. Обіймав посаду заступника Голови комітету ВРУ з питань європейської інтеграції, в.о. Голови Комітету (згідно розпорядження Голови ВРУ №586 від 8 червня 2007 р.), голови підкомітету по зв’язках з парламентськими комітетами у європейських справах Комітету з питань європейської інтеграції, Голови Української частини Комітету з парламентського співробітництва між Україною та Європейським Союзом (КПС), Голови Спільної парламентсько-урядової комісії з інтеграції України до Європейського Союзу, Співголови міжфракційного утворення «Європейський розвиток». Був членом групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина, групи з міжпарламентських зв’язків з Польською Республікою, групи з міжпарламентських зв’язків з Італійською Республікою. У Верховній Раді України V скликання обіймав посаду Першого заступника Голови комітету ВРУ з питань європейської інтеграції, голови підкомітету з економічного та секторального співробітництва між Україною та ЄС, а також СОТ Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, заступника члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, заступника керівника групи з міжпарламентських зв’язків з Португальською Республікою, співголову міжфракційного утворення «Європейський розвиток», а також члена Комітету з питань співробітництва між Україною та Європейським Союзом, члена робочої групи з підготовки нового базового договору між Україною та ЄС. У Верховній Раді VII скликання обіймав посаду Першого Заступника Голови Комітету з питань будівництва, містобудування, житлово-комунального господарства та регіональної політики, Голова групи з міжпарламентських зв’язків з Індонезією та заступник Голови групи з міжпарламентських зв’язків з Китайською народною Республікою.

Почесний член Парламентської Асамблеї ради Європи (з 2014).

Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України за особливі заслуги перед українським народом (2009) та Орденом “За заслуги” III ступеня (2013).

Основні наукові праці: “Атлас операцій на діафрагмі” (1991); “Оптимальні  діагностичні та лікувальні структури в гастроентерологічній клініці” (1993).


Службова адреса: 01008, м. Київ, вул. Омеляновича-Павленка, 4/6. Тел.: (044)280-50-52; е -mail: work4vv@gmail.com