Чи можна користуватися комп’ютером/ноутбуком у темряві

400

Для того, щоб зберегти здоров’я очей, при роботі за комп’ютером або ноутбуком в темряві потрібно дотримуватись ряду важливих правил.

1. Подбайте про придбання настільної лампи, оскільки без світла за комп’ютером або ноутбуком працювати не можна. Недостатність світла підвищує навантаження на зір і може спричинити його погіршення, а також розвиток різних захворювань очей. Очі зазнають подвійного навантаження від монітора, а також напружуються від слабкого освітлення клавіатури. Оптимальним варіантом стане бічне розсіяне освітлення.

2. Потрібно частіше давати очам перепочинок, відводячи їх убік, фокусуючи погляд на близьких та далеких предметах. Це допоможе очам відпочити від роботи.

3. Не забувайте виконувати гімнастику для очей. Очні вправи засновані на здійсненні рухів зверху вниз, справа наліво або кругових рухів, щоб змусити м’язи очей працювати і бачити на різних відстанях. Також міцно зажмурюйте очі на кілька секунд, а потім широко їх відкривайте.

Повторюйте 7–10 разів.

4. Робить масаж очних яблук. Легенько натискайте на очі через шкіру сомкнутих повік круговими рухами подушечок пальців, при цьому очі повертають вниз-вгору і вліво-вправо. Ця процедура не тільки знімає зорову стому, набряклість навколо очей, але й надає тонізуючу дію на весь організм.

5. Також намагайтеся частіше вставати зі свого робочого місця і походити по кімнаті, заваріть собі чай, подивіться у вікно, вмийтесь холодною водою. Слід зазначити, що негативний вплив на очі робить саме виконання будь-яких завдань за комп’ютером або ноутбуком у темряві без належного освітлення. Якщо ви просто переглядаєте відео, очі не так сильно втомлюються.

ГОЛОВНЕ – НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ТЕ, ЩО НІЧНА РОБОТА ЗА КОМП’ЮТЕРОМ НЕ МАЄ СТАТИ ВАШИМ ПОСТІЙНИМ ЗАНЯТТЯМ.

Джерело: ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України»