6 квітня 2023 року президент НАМН України, академік НАН та НАМН України Віталій Цимбалюк взяв участь в науково-практичній конференції з міжнародною участю «Здоров’я для всіх», присвяченій Всесвітньому дню здоров’я та 75-річчю ВООЗ, яка проходила в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця.
Програма конференції включала низку наукових доповідей з актуальних питань охорони здоров’я та реалізації принципу «Здоров’я для всіх».
Основні наукові напрямки конференції – сучасні виклики та загрози для здоров’я населення; охорона здоров’я в умовах воєнного стану; міжнародна, міжсекторальна та міждисциплінарна співпраця у сфері громадського здоров’я; зміцнення та реформування систем охорони здоров’я; розбудова системи громадського здоров’я; напрями боротьби з неінфекційними та інфекційними захворюваннями; охорона здоров’я в умовах надзвичайних ситуацій; електронна охорона здоров’я; менеджмент в охороні здоров’я; фінансування охорони здоров’я; правові та етичні засади охорони здоров’я.
Конференція мала широке міжнародне та регіональне представництво. Її учасниками були провідні вчені з Польщі, Швеції, Великої Британії, Словаччини та науковці, освітяни та практики з різних регіонів України, у т. ч. з ДУ «Інститут громадського здоров’я імені О.М. Марзеєва НАМН України» та ДУ “Інституту спадкової патології НАМН України”.
Надзвичайний інтерес викликало наукове повідомлення дослідників з Університету Суррея з Великої Британії щодо впливу тривалої самоізоляції на ментальне здоров’я під час пандемії COVID-19. Вплив інфекції оперізуючого лишаю на звичне невиношування вагітності в різних європейських популяціях було висвітлено у доповіді науковців з Великої Британії та Інституту спадкової патології НАМН України.
Медико-екологічні та соціальні проблеми громадського здоров’я населення України в надзвичайних умовах було висвітлено у доповіді провідних фахівців ДУ «Інститут громадського здоров’я імені О.М. Марзеєва НАМН України».
Державну установу «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Мaрзєєва НАМН України» на цій конференції представили:
-
член-кореспондент НАМНУ, професор ПОЛЬКА Надія Степанівна – в.о. директора Інституту; д.мед.н., професор ТУРОС Олена Ігорівна – заступник директора з науково-практичної роботи; к.мед.н. РУДНИЦЬКА Ольга Петрівна – зав. науково-координаційним відділом з доповіддю «Медико-екологічні та соціальні проблеми громадського здоров’я населення України в надзвичайних умовах»;
-
д.мед.н., професор Гуліч Марія Павлівна – зав. лабораторії профілактики аліментарно-залежних захворювань, з доповіддю «Здорове харчування – як фактор запобігання захворюванням: політика ВООЗ та вітчизняний досвід».
Сьогодні Україна всіма зусиллями відстоює принцип «Здоров’я для всіх», протидіючі численним викликам і надзвичайним ситуаціям, насамперед, викликаних агресивною війною проти її народу. В цій боротьбі важливою ланкою є науковці й освітяни, працівники практичної охорони здоров’я, які знаходяться на передньому краї та своєю самовідданою жертовною працею наближають світлий день нашої Перемоги.
За матеріалами ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Мaрзєєва НАМНУ” та кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ ім. О.О.Богомольця.