«Школа Ендокринолога» – Вінниця – 2016

580

Освітній проект «Школа ендокринолога» був започаткований в Україні в 2016 році для максимального наближення фахівців усіх рівнів ендокринологічної допомоги до сучасних та найефективніших напрацювань провідних науковців «Інституту ендокринології та обміну речовин ім. Комісаренка В.П. НАМН України» та інших наукових центрів держави.
Лекції та семінари «Школи ендокринолога» мають професійну пізнавальну цінність не тільки для лікарів- ендокринологів, а також неврологів, кардіологів та лікарів загальної практики.
17 – 18 листопада цьогоріч «Школа Ендокринолога» проводилася вже втретє,  у м. Вінниці.

Відкрила засідання д.мед.н., керівник відділу діабетології «Інституту ендокринології та обміну речовин ім. Комісаренка В.П. НАМН України» Соколова Л.К. Вона зачитала привітання від наукового керівника «Школи Ендокринолога» Президента Асоціації ендокринологів України, директора «Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка», академіка НАМН України, Віце-президента НАМН України проф. Миколи Тронька, в якому він підкреслив, що основна ідея цього національного освітнього проекту – обмін досвідом між фахівцями високого рівня, це сучасна платформа для поглибленого вивчення, професійного спілкування та підвищення кваліфікації лікарів-спеціалістів України.

Із привітаннями до учасників звернулись: головний ендокринолог Вінницької області Прудіус П.Г., завідувач кафедри ендокринології Вінницького медичного інституту д.мед. н., Власенко М.В., провідний спеціаліст департаменту охорони здоров'я Вінницької ОДА В. Середа.

Інтерактивні лекції та семінари були присвячені широкому колу питань:

  • цукровий діабет та його ускладнення; 
  • діабетична полінейропатія та синдром діабетичної стопи (к.м.н. Болгарська С.В., д.м.н. Гриб В.А.); 
  • офтальмологічні (к.м.н. Тронько К.М., д.м.н. Сергієнко А.М. , Горбатюк Т.М.) та серцево-судинні ускладнення (д.м.н. Соколова Л.К.);
  • хронічна хвороба нирок (к.м.н. Науменко В.Г.); 
  • інсулінотерапія (д.м.н. Корпачева-Зінич О.В.);
  • діагностика та консервативне лікування патології щитоподібної залози (д.м.н. Власенко М.В.);
  • надниркова недостатність (к.м.н Булдигіна Ю.В.) та пухлинні захворювання надниркових залоз (д.м.н. Кваченюк А.М.);
  • питання репродуктології (к.м.н. Лучицький В.Є. ) та ведення вагітних з ендокринною патологією (к.м.н. Бельчіна Ю.Б.);
  • ожиріння (к.м.н. Орленко В.Л., Озерянська О.Є.);
  • дитяча ендокринологія (к.м.н. Спринчук Н.А.).

Детальніше з фрагментами доповідей можна ознайомитись на сайті Інституту ендокринології та обміну речовин ім. Комісаренка В.П. НАМН України за посиланням: http://iem.net.ua/association/endoschool/Vinnitsa_2016/

Завершуючи конференцію, учасники обговорили наукові теми лекцій для подальших засідань «Школи ендокринолога» – 2017.

Наступний захід «Школи ендокринолога» відбудеться 15-17 грудня 2016 року у місті м. Кам'янці-Подільському.