RAMPS

43

Пацієнт 49 років звернувся до лікарів, коли відчув тягнучий біль в лівому боці, і при проведенні УЗД у нього виявили новоутворення підшлункової залози.

Результати комплексного дослідження дозволили встановити діагноз: велике за розмірами новоутворення підшлункової залози на рівні тіла та хвоста, яке розповсюджувалось у ворота селезінки, муфтоподібно покривало селезінкову вену та мало вторинне метастазування у печінку. Проведена біопсія метастазу печінки підтвердила та уточнила діагноз – високодиференційована нейроендокринна пухлина підшлункової залози G-2.

Мультидисциплінарний онкологічний консиліум прийняв рішення розділити лікування на два етапи. Першим етапом пацієнт отримав курс гормональної та радіонуклідної терапії, що дало очікуваний ефект – на контрольному КТ дослідженні відмічено зменшення розмірів неопластичного утворення в області тіла та хвоста підшлункової залози, а також вторинних mts вогнищ в паренхімі печінки.

Позитивний результат першого етапу лікування дозволив перейти до хірургічного лікування. Пацієнту були проведено втручання високого рівня складності – операцію RAMPS – радикальна антеградна модульна панкреатоспленектомія (передбачає видалення підшлункової, селезінки та судинну реконструкцію), розширену тромбектомією з селезінкової та ворітної вени з портопластикою та видаленням вогнищ вторинного ураження печінки.

До відома. Радикальна резекція підшлункової залози є однією з найскладніших радикальних втручань при онкозахворюваннях підшлункової залози, особливо для пацієнтів, що перенесли неоад’ювантну хіміотерапію.

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/d25b3611-46c1-4f55-90d5-3e0b14d5e365?title=Ramps