Сучасні та нові технології для діагностики мікробних інфекцій

244

Основне завдання лабораторії клінічної бактеріології ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» – це допомога офтальмологу в діагностиці інфекційних захворювань очей.

Проводяться дослідження виділень кон’юнктиви, зіскрібків з рогівки, внутрішньоочних середовищ і вмісту передньої камери ока, склоподібного тіла, стороніх тіл, витягнутих з ока, вмісту відкритих ран, дихальних шляхів, статевих органів, сечі, крові, матеріалу при аутопсії. Також проводиться визначення антибіотикограми тощо.

Ці дослідження спрямовані на об’єктивізацію поставленого діагнозу і уточнення стадії інфекційного запального процесу (гострий, хронічний), виділення та ідентифікацію до видової приналежності з визначенням концентрації кожного виду мікроорганізмів, що обсеміняють проби клінічного матеріалу в монокультурі або в складі асоціації, а також визначення чутливості виділених мікроорганізмів до антибіотиків, а при виділенні грибів — до протівофунгіцидних препаратів. Точна ідентифікація збудника та визначення його чутливості до антибіотиків дозволяє максимально швидко купірувати захворювання, тим самим запобігти розвитку хронічних форм.

На основі досліджень розробляється індивідуальний план лікування для кожного хворого, що містить мікробіологічний контроль на різних стадіях процесу.

Джерело: ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України»