Метастази в печінці — не вирок

330

Переважна більшість пацієнтів, як і багато лікарів, вважають, що наявність метастазів у печінці — це вирок для пацієнта. Однак приклад нашої пацієнтки демонструє протилежне.

Любов Володимирівна родом із Сумської області. Вона дізналася про свою хворобу — пухлину товстого кишківника та метастатичне ураження печінки безпосередньо перед початком широкомасштабного вторгнення.
Саме на 24 лютого 2022 була запланована госпіталізація до
ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України” для оперативного лікування. Звісно, що у той четвер уже ні про яку планову операцію не йшлося.

Після звільнення Сумщини від окупантів пацієнтка нарешті знову змогла зайнятися своїм здоров’ям. Незвжаючи на втрачений час, хворій все ж змогли видалити первинну пухлину кишківника. Після операції вона отримувала терапію, призначену онкологом.
Метастатичні вогнища печінки тривалий час залишалися без змін, однак, при плановій комп’ютерній томографії, було виявлено їхнє збільшення у розмірах. Родичі пацієнтки дізнались про можливість хірургічного лікування метастазів та звернулися за допомогою у відділ хірургії та трансплантації печінки Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова.
Після детального обстеження на мультидисциплінарному онкологічному консиліумі, було розроблено тактику лікування пацієнтки, що базується на сучасних онкологічних принципах.
Прийнято рішення про оперативне втручання – резекцію печінки з метастатичними вогнищами з подальшою хімеотерапією. Хоча пацієнтка раніше перенесла декілька відкритих операцій на черевній порожнині, внаслідок яких розвинувся спайковий процес, операцію було успішно проведено лапароскопічним доступом (через декілька маленьких розрізів).

Завдяки інтраоперційному УЗ-контролю було чітко встановлені межі та локалізація новоутворень, внутрішньопечінкові анатомічні орієнтири, намічено безпечну площину резекції, що скоротило час операції та дозволило максимально зберегти неуражену частку печінки, що найбільш позитивним чином впливатиме на якість життя пацієнтки.

З розвитком лапароскопічних технологій кількість мініінвазивних лапароскопічних операцій на печінці збільшується, і наразі складає більше 40% від всіх резекцій печінки.

☎️ 044-408-20-88, 044-454-20-36

Джерело: ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України”