Гігантська ліпосаркома. Клінічний випадок

1023
Жінка, 61 року, звернулась до ДУ “Національний Інститут хірургії та трансплантологіїї ім. О.О. Шалімова НАМН України” зі скаргами на значне збільшення живота. Протягом багатьох років, періодичні болі в животі та відчуття раннього насичення при прийомі їжі, значно погіршували якість життя.
При інструментальному обстеженні за місцем проживанням було виявлено наявність гігантського новоутворення, розмірами 25х20х32 см., яке поширювалось від рівня діафрагми до малого тазу – фактично займаючи усю черевну порожнину та заочеревинний простір. Пухлина стискала органи черевної порожнини та малого тазу, судинні утворення, матку й сечовий міхур.
Пацієнтка була консультована в різних лікувальних закладах, але, наголошуючи на неоперабельності пухлини, усі відмовляли в подальшому лікуванні.
Після дообстеження було встановлено діагноз: Гігантська ліпосаркома заочеревенного простору.
Ліпосаркома – злоякісне новоутворення, яке належить до групи мезенхімальних пухлин, клітини яких мають тенденцію перетворюватися в жирові. За частотою займає 2 місце серед злоякісних пухлин м’яких тканин. Ці утворення частіше виникають у людей віком від 50 до 60 років, при чому вони можуть вражати будь-які ділянки тіла, але все ж частіше відзначаються на нижніх кінцівках, а також в заочеревинному просторі. Пухлини даного типу протягом тривалого часу залишаються безсимптомними, таким чином досягаючи великих розмірів і поширюючись на інші органи та системи.
Після предопераційної підготовки та оцінки всіх ризиків і варіантів оперативного втручання, було виконано видалення заочеревенної пухлини та лівобічна геміколектомія (у зв’язку з поширенням злоякісного процесу на цей сегмент товстої кишки).
Післяопераційний період протікав без особливостей і вже на 9 добу після операції пацієнтка була виписана на амбулаторне лікування.
Медична допомога надана за програмою «Впровадження та реалізація нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги у окремих науково-дослідних установах НАМН України», затвердженої постановою КМУ від 27 грудня 2019 р. № 1161 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення надання медичної допомоги».