Інсулінотерапія в умовах війни

880
Ілюстрація: Оксана Сотникова

Під час військових дій логістичні ланцюжки зазнають атак чи не першими. Наразі виникли певні проблеми з тиреоїдною терапією, інсулінами, іншими ліками…

Фото: Олена Добровинська

Тому ThePharmaMedia звернувся до кандидата медичних наук, лікаря-ендокринолога вищої категорії ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П.Комісаренка НАМН України» Олени ДОБРОВИНСЬКОЇ з одним із найважливіших питань: що робити в умовах відсутності препаратів для лікування цукрового діабету?

Перехід на інші інсуліни

Що рекомендують у Мінохоронздоров’я?

– Міністерством охорони здоровʼя України видано наказ № 4321 від 07 березня 2022 року (далі – Наказ) щодо забезпечення хворих інсуліном. Зокрема, цим Наказом лікарям-ендокринологам та дитячим ендокринологам було доручено розробити альтернативні схеми лікування для пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, з урахуванням наявності й доступу до лікарських засобів (препаратів інсуліну) та потреб пацієнтів.

Ця альтернативна схема має забезпечувати доступність отримання інсулінів пацієнтами, а також, згідно 2 пункту Наказу:

В рецептах, замість торгової назви препаратів інсуліну, лікарям дозволяється вказувати дані, виходячи з наступної класифікації:

  • Інсулін людський генно – інженерний:
  • короткої дії;
  • середньої дії;
  • Аналог інсуліну ультракороткої дії;
  • Аналог інсуліну тривалої дії;
  • Комбіновані інсуліни (людський генно –інженерний 30/70, аналоговий інсулін 30/70).

Рецепт має виписуватися із розрахунку не менш (!) як на місяць лікування.

Наказ в жодному випадку не можна інтерпретувати як обов’язкову заміну інсуліну, який отримує пацієнт.

Натомість у випадках відсутності раніше призначеного інсуліну, що, на жаль, є передбачуваною ситуацією у військових умовах, можливо та необхідно запропонувати пацієнтові інший/наявний зараз інсулін, який відповідає за тривалістю дії та виду, тому препарату інсуліну, що людина отримувала раніше. Це необхідний захід для контролю діабету й підтримки загального здоров’я людини.

Повну статтю читайте на сайті ThePharmaMedia перейшовши за посиланням: https://thepharma.media/uk/medicine/28643-insulinoterapiya-v-umovax-viini-24032022