Команда хірургів інституту Амосова та ІПАГ успішно прооперувала вагітну з надтяжкою патологією серця

524

19 грудня в інституті Амосова, як і щодня, відбувалися звичайні дива – лікарі рятували життя своїх пацієнтів. Серед них два особливі: мами та її новонародженого сина.

До Національного інституту серцево-судинної хірургії ім.М.М.Амосова НАМНУ 38-річну Ірину направили лікарі 5-го столичного пологового будинку. Запідозрили проблеми з серцем.

Жінка готувалася до третіх пологів. Цього разу вагітність перебігала тяжче. Відчутними були задишка, набряки, турбував постійний біль у серці.

Кардіологи ДУ “Національний інститут серцево-судинної хірургії ім.М.М.Амосова НАМН України” виявили рідкісну серцеву патологію – перипартальну дилатаційну кардіоміопатію. Серце майже не скорочувалося. Працювало лише на 15 %. А билося за двох, перекачувало об’єм крові у півтора рази більший. Серце не витримувало такого навантаження. Мама та її малюк могли загинути.

Тож Національна команда з акушерської кардіології прийняла рішення про проведення термінового кесаревого розтину. Малюк народився раніше терміну, щоб зберегти життя матері.

Патологія серця у деяких жінок може бути прихованою. І виявляється вона саме під час вагітності. Треба бути уважною до стану свого здоров’я. При сильній задишці, набряках, постійному болю в серці та інших ознаках серцевої недостатності жінці слід обов’язково зробити ехокардіографію”наголошує головний лікар Національного інституту серцево-судинної хірургії ім.М.М.Амосова Сергій Сіромаха.

Кесарів розтин виконала мультидисциплінарна команда фахівців ДУ “Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова НАМН України” та ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка О.М. Лук’янової НАМН України” під керівництвом професорки Юлії Давидової.

Операцію провели успішно. Немовля мало масу тіла 1,5 кг, тому його одразу транспортували у відділення глибоко недоношених новонароджених ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка О.М. Лук’янової НАМН України”. А мама продовжить лікувати серце в ДУ “Національний інститут серцево-судинної хірургії ім.М.М.Амосова НАМН України”.

Перипартальна кардіоміопатія є дуже рідкісною патологією. В Україні її успішно лікують лише у відділенні акушерської кардіології та кардіохірургії Національного інституту серцево-судиннх хвороб ім.М.М.Амосова.

Досвідом наших медиків цікавляться зарубіжні колеги. Подібні операції роблять лише у провідних клініках світу, як то, у кардіохірургічній клініці Мейо (США) або Шаріте (Німеччина). Тому фахівці відділення акушерської кардіології та кардіохірургії активно співпрацюють з Європейським товариством кардіологів. Зокрема, беруть участь у створенні нових європейських гайдлайнів щодо лікування вагітних із серцевими патологіями.

Продовжуємо традицію – бути першими!

Щиро дякуємо за співпрацю членам мультидисциплінарної команди – професорці Юлії Давидовій, Ірині Лук’яновій, Алісі Лиманській, Ользі Кравець, головній лікарці Любові Слєповій та іншим колегам з ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка О.М. Лук’янової НАМН України”. Без вас не було б успіху. Разом врятуємо ще більше життів.

Джерело: ДУ “Національний інститут серцево-судинної хірургії ім.М.М.Амосова НАМН України”.