Звіт
9 -10 листопада 2016 року у м. Дніпрі відбулась науково-практична конференція «Коморбідна патологія органів травлення у практиці сімейного лікаря».
Наукова програма заходу охоплювала такі питання:
1. патологія дихальної системи та органів травлення;
2. сполучення захворювань нервової системи та органів травлення;
3. хвороби ендокринної системи та органів травлення;
4. патологія серцево-судинної системи в сполученні з хворобами органів травлення;
5. передракові стани в гастроентерології – діагностика, лікування, профілактика;
6. підтримка печінки та підшлункової залози під час хіміотерапії та способи корекції їх захисту;
7. гастроентерологічні прояви ускладнень терапії антибіотиками та нестероїдними протизапальними засобами;
8. вплив порушення процесів травлення на стан опорно-рухового апарату;
9. коморбідна патологія в дитячій гастроентерології;
10. інші сполучені ураження органів травлення;
11. міждисціплінарний підхід до вирішення проблеми коморбідності та поліпрагмазії.
Зважаючи на тематику, яка визначила багатогранність підходів до трактування поставленої мети, на конференцію були запрошені провідні вчені України, які є представниками різних медичних спеціальностей, таких як терапія, гастроентерологія, кардіологія, пульмонологія, ендокринологія, алергологія, хірургія та ін.
Науковий керівник конференції – доктор мед наук, професор, директор ДУ “Інститут гастроентерології НАМН України”, головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології і дієтології Юрій Степанов відкрив конференцію вступним словом і зазначив, що вона відбулась завдяки ініціативі академіка НАМН України, ректора ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», професора Георгія Дзяка, який запропонував провести цей захід саме у такому форматі. Його головною метою стало поєднання різних захворювань з патологією органів травлення.
У рамках конференції були проведені:
4 пленарних засідання і постерна сесія.
Захід відвідали відомі учені:
член-кореспондент НАМН України, Головний терапевт МОЗ України, професор В.З. Нетяженко,
член- кореспондент НАМН України, професор Т.О. Перцева,
керівник регіональної групи експертів Державного експертного (фармакологічного) центру МОЗ України, професор В.Й. Мамчур,
президент ГО «Українська гастроентерологічна Асоціація», професор О.Я. Бабак,
Головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності "паразитологія", професор К.І. Бодня.
Були представлені провідні терапевтичні школи України – міст Києва, Дніпра, Харкова, Тернополя, Полтави, Ужгорода.
Доповіді провідних учених України були присвячені сучасним підходам до діагностики та лікування поєднаних захворювань внутрішніх органів.
Лекції було спрямовано на сімейних лікарів, з акцентом на поєднання патології органів травлення з іншими хворобами, висвітлена важлива роль лікаря загальної практики у веденні таких пацієнтів.
Значна частина повідомлень була сформована на доказовій базі і результатах власних досліджень. Відбулася панель дискусії «Дисліпідемія як міждисциплінарна проблема.
Погляд кардіолога, гастроентеролога та терапевта», координаторами якої виступили член-кор. НАМН України, професор В.З. Нетяженко, професор Ю.М. Степанов і професор В.П. Шипулін. Засідання пройшло в атмосфері глибокого зацікавленості, активної участі всіх присутніх та виявила компетентність сімейних лікарів. Особливе місце в дискусії зайняли питання корекції гіперхолестеринемії, діагностики та лікування серцево-судинних та гастроентерологічних захворювань, пов’язаних з нею.
Окремим блоком була представлена постерна сесія (15 постерів), у якій активну участь взяли співробітники ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України».