Кожен заклад охорони здоров’я робить свій внесок у перемогу, тримаючи медичний фронт — Віктор Ляшко

606

Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко відвідав Інститут нейрохірургії імені А.П. Ромоданова НАМН України.

Разом із керівництвом Національної академії медичних наук України та Інституту оглянули відділення медичного закладу та обговорили  питання функціонування та надання медичної допомоги важкопораненим військовим та цивільним.

В Інституті нейрохірургії надають фахову високоспеціалізовану медичну допомогу у разі важких випадків нейротравми, які потребують  дороговартісного та довготривалого лікування. Також у ході спілкування Віктор Ляшко зауважив на важливості застосування ранньої нейрореабілітації під час лікування поранених.

Крім того, під час зустрічі обговорили можливі варіанти залучення Інституту нейрохірургії імені А.П. Ромоданова НАМН України до програми медичних гарантій та до проведення післядипломної підготовки лікарів в якості університетської клініки, які Міністерство планує створювати в Україні за кращими європейськими практиками. 

Окремо міністр охорони здоров’я акцентував на забезпеченні медиків гідною заробітною платою, встановленою урядом на початку цього року. За його словами, 13 500 грн для медичної сестри та 20 000 грн для лікаря — заробітна плата якою має бути забезпечений кожен медик, який працює повний робочий день.

«Для нас важливий розвиток та співпраця усіх закладів охорони здоров’я, адже сьогодні кожна лікарня робить свій внесок у перемогу, надійно тримаючи медичний фронт. Інститут нейрохірургії — це потужний лікувальний заклад, де проводять унікальні операції із залученням найкращих фахівців, тому ми маємо рухатись до створення єдиного медичного простору, який працює за єдиними правилами, де має бути комфортно і лікарю, і пацієнту. Наразі ми вже виконали Указ Президента України про забезпечення базовим рівнем  заробітних  плат медичних працівників і тепер продовжуємо рухатися далі, покращуючи матеріально-технічну базу закладів охорони здоров’я та шукаючи механізми для подальшого збільшення заробітних плат медичних працівників», — підсумував очільник МОЗ.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України