Презентація проєкту «Центр реабілітації здоров’я жінок, постраждалих від війни»

143

У Києві на базі ДУ “Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.М. Лук’янової НАМН України» створять Центр реабілітації здоровʼя жінок, які постраждали від війни.

Як зазначив на презентації проєкту директор Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України» Юрій Антіпкін, заклад має великий досвід у лікування розладів жіночого здоровʼя, у тому числі і у жінок, які постраждали від війни, аже фахівці інституту з 2016 року надавали допомогу жінкам у східних областях України, де розпочалася війна. Також, за словами Антіпкіна, фахівці інституту спостерігають жінок, які постраждали в Ірпені, Бучі, жінок, які повертаються з фронту.

Місією та метою проєкту, як додала на презентації голова Опікунської ради Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України» Ірина Сисоєнко, є системне покращення стану пацієнток для збереження якості життя, самостійного функціонування, відновлення репродуктивних функцій, досягнення та підтримки на оптимальному рівні фізичних, інтелектуальних, психологічних та соціальних функцій жінок. За ії словами, Центр розрахований на жінок, які перебували в полоні, мали поранення, жінок-військових, які тривалий час перебували на фронті, і це призвело до погіршення їх здоровʼя, жінок з порушенням репродуктивних функцій, жінок та дівчат-підлітків, переселених з тимчасово окупованих територій.

Джерело інформації:ДУ « Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.М. Лук’янової НАМН України»

https://ipag-kiev.org.ua/prezentatsiya-proyektu-tsentr-reabilitatsiyi-zdorov-ya-zhinok-postrazhdalih-vid-vijni/