Відкриття пам’ятного знаку на честь Ю. Іллєнка

659

Інніціатива НАМН України
22 січня 2019 р. відбувся мітинг-реквієм, присвячений пам’яті видатного кінорежисера Юрія Іллєнка, приурочений до відкриття таблички з новою назвою вулиці його імені на будівлі Національного наукового центру радіаційної медицини НАМН України. Захід відбувся за іннніціативи колективу Президії Національної академії медичних наук України. 

Відкрив мітинг президент НАМН України Віталій Цимбалюк. На захід також завітали ті, хто зна, працював разом із Юрієм Іллєнком, ті, хто є поціновувачем таланту видатного земляка: 

народна артистка України Лариса Недашківська, 
голова спілки кінематографістів України Сергій Тримбач,
1-й 
міністр культури України Лариса Хоролець,
і
нші відомі діячі культури, академіки та члени-кореспонденти НАМН України, співробітники НАМН України та всі бажаючі.

Відкриття пам'ятного знаку по вулиці Юрія Іллєнка, 53 приурочили до Дня соборності України невипадково. Ця знакова подія стала підтвердженням єдності у справі відродження та увічнення пам'яті та спадку усіх талановитих українців задля становлення та розбудови української держави та збереження надбання нації.

Для довідки:


11 жовтня 2018 р. на пленарному засіданні Київської міської ради 63 депутати Київради підтримали перейменування вулиці Мельникова на честь українського кінорежисера Юрія Іллєнка.
На виконання рішення Київради колектив Національної академії медичних наук України, і зокрема Національного наукового центру радіаційної медицини НАМН України, чий адмінкорпус розташований за вказаною адресою, вирішив урочисто вшанувати пам’ять видатного кіномитця, ім’я якого відтепер носитиме вулиця.

Це перейменування пройшло громадські обговорювання на єдиному веб-порталі територіальної громади в спеціальній рубриці Е-МІСТО. Зміну назви вулиці Мельникова підтримали 1490 громадян, це 67% тих осіб, які долучилися до голосування.

Юрій Іллєнко – талановитий український кінорежисер, кінооператор, сценарист, актор, продюсер, автор кінострічок "Криниця для спраглих", "Білий птах з чорною ознакою", "Лебедине озеро. Зона".
Іллєнко – народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Державної премії імені Олександра Довженка за внесок у кіно, академікАкадемії мистецтв України, єдиний з України академік Європейської кіноакадемії, кінопедагог. Був одним із творців нового напряму в кінематографі — "українського поетичного кіно".