Мітинг-реквієм пам’яті Ю. Іллєнка з нагоди перейменування вулиці на його честь

682

АНОНС

Шановні колеги!
Запрошуємо Вас на урочистий захід з нагоди перейменування вулиці Мельникова на честь українського кінорежисера Юрія Іллєнка.

22 січня 2019 р.  о 13.00 відбудеться мітинг-реквієм, присвячений пам’яті видатного кінорежисера Юрія Іллєнка, приурочений до відкриття таблички з новою назвою на будівлі Національного наукового центру радіаційної медицини НАМН України.

Захід проходитиме за адресою:

• вул. Ю. Іллєнка, 53 (колишня вул. Мельникова, 53)
• вхід до адміністративного корпусу Національного наукового центру радіаційної медицини НАМН України

Відкриватиме мітинг Президент Національної академії медичних наук України  Віталій Цимбалюк.

На захід запрошені офіційні особи:

  • Віталій Кличко – Голова Київської міської ради
  • Євген Нищук – Міністр культури України
  • Раїса Недашківська – Народна артистка України
  • Сергій Тримбач – Голова спілки кінематографістів України
  • Михайло Сидоржевський – Голова Національної спілки письменників України

Інші відомі діячі культури, співробітники НАМН України та всі бажаючі.

Для довідки:


11 жовтня 2018 р. на пленарному засіданні Київської міської ради 63 депутати Київради підтримали перейменування вулиці Мельникова на честь українського кінорежисера Юрія Іллєнка.
На виконання рішення Київради колектив Національної академії медичних наук України, і зокрема Національного наукового центру радіаційної медицини НАМН України, чий адмінкорпус розташований за вказаною адресою, вирішив урочисто вшанувати пам’ять видатного кіномитця, ім’я якого відтепер носитиме вулиця.

Це перейменування пройшло громадські обговорювання на єдиному веб-порталі територіальної громади в спеціальній рубриці Е-МІСТО. Зміну назви вулиці Мельникова підтримали 1490 громадян, це 67% тих осіб, які долучилися до голосування.

Юрій Іллєнко – талановитий український кінорежисер, кінооператор, сценарист, актор, продюсер, автор кінострічок "Криниця для спраглих", "Білий птах з чорною ознакою", "Лебедине озеро. Зона".
Іллєнко – народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Державної премії імені Олександра Довженка за внесок у кіно, академік Академії мистецтв України, єдиний з України академік Європейської кіноакадемії, кінопедагог. Був одним із творців нового напряму в кінематографі — "українського поетичного кіно".

Відтак запрошуємо всіх бажаючих на мітинг пам’яті видатного українського кінорежисера!

Контактний номер для акредитації представників ЗМІ – 050 355 65 32 .