Інститут урології – 3-тя установа академії, де впроваджено геліоустановки завдяки благодійникам

620

Новітні технології відновлювальної енергетики відтепер і в Інституті урології НАМН України
18 січня 2019 р. в Інституті урології НАМН України відбулося введення в експлуатацію геліоустановки, що забезпечуватиме сонячною електроенергією пацієнтів і медперсонал закладу. Водночас використання сонячних колекторів дозволить зменшити витрати на комунальні послуги. Втім, неможна забувати, що окрім економічного ефекту, сонячні батареї є ще й абсолютно екологічно чистим джерелом енергії.

Інститут урології став черговим закладом охорони здоров'я, що увійшов до загальнодержавного проекту «Сонячні лікарні», який провадить благодійний фонд «Здоров’я для всіх», і третьою установою в системі закладів НАМН України, що поступово переходить на економічно вигідну форму господарювання. 

Відтак, у п'ятницю, відбулось підписання акту прийому-передачі стосовно виконання робіт з обладнання системою
теплової енергії, що складається з 30-ти секцій загальною потужністю 7,5 кВт/год, що дасть змогу державній установі
заощаджувати на електроенергії. За сприятливої сонячної погоди та у літній час дана система здатна повністю
забезпечити 8-поверхову будівлю освітленням.

Відповідні документи підписали генеральний директор ДУ "Інститут урології НАМН України" член-кореспондент НАМН України
Сергій Возіанов та голова правління БФ " Здоров'я для всіх" Сергій Шевчук.

Звичайно, обладнання, необхідне для перетворення сонячної енергії в електричну, не можна назвати дешевим, однак, воно дуже швидко окуповується через безкоштовну електроенергію. Обладнання стало можливим встановити за підтримки благодійного фонду «Здоров’я для всіх», представники якого понад 5 років активно впроваджують сучасні та екологічно раціональні методи отримання енергії в різних лікувально-профілактичних закладах нашої країни.


Нагадаємо, першим перехід на геліоенергетику здійснив ННЦ "Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска НАМН України" (про що повідомлялося в новинах НАМН – "Інститут кардіології ім. Стражеска обладнали сонячними колекторами" від 04.07.2016 р.). Другим був Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України. В обох згаданих інститутах вже відбулось встановлення 1-ї та 2-ї черг сонячних батарей.

Дякуємо багодійному фонду «Здоров’я для всіх» за активу соціальну позицію, розвиток енергозберігаючих технологій та відновлювальної енергетики, а також підтримку державних наукових закладів Національної академії медичних наук України.