Механічна жовтяниця

942

До ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України» звернувся чоловік, який раптово пожовтів. Шкіра та склери мали виражену жовтизну, почався зуд, також зник апетит.

Результати проведеного дослідження засвідчили наявність у нього механічного блоку (пухлини) загальної жовчної протоки, що зумовило порушення відтоку жовчі (механічну жовтяницю), підвищення тиску у внутрішньопечінкових жовчних протоках та вторинне ураження клітин печінки.

На першому етапі лікування основним завданням було ліквідувати механічну жовтяницю (привести до норми тиск у внутрішньопечінкових протоках) та стабілізувати функцію печінкових клітин. Для цього було проведено черезшкірну черезпечінкову холангіостомію, що розвантажило внутрішньопечінкові протоки, призвело до зменшення рівня білірубіну та трансаміназ (основних показників функції печінкових клітин). Відповідно, стан пацієнта покращився, що дало змогу перейти до основного етапу лікування – видалення пухлини та відновлення відтоку жовчі.

Фахівцями відділу хірургії підшлункової залози та жовчовивідних проток виконано резекцію гепатикохоледоху та проведено гепатикоєюностомію на виключеній петлі по Roux, що дозволило відновити відток жовчі до кишківника.

Операція та післяопераційний період минули без ускладнень, і пацієнт невдовзі був виписаний на амбулаторне лікування, а згодом повернувся до звичайного життя.

Медична допомога була надана за програмою «Деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в окремих наукових – дослідних установах НАМН».

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/ad78f5fa-1ff8-4eb9-9a84-31023b70a88a?title=MekhanichnaZhovtianitsia