Історія боротьби за здоров’я та життя 62-річного пацієнта Івана ще раз доводить, що здолає дорогу той, хто йде, той, хто вірить, що немає нічого неможливого.
Чоловік відчув проблеми із серцем майже 20 років тому. Усе починалося із банальної задишки та набряку ніг. А далі був інфаркт міокарда. Він отримував постійну медикаментозну підтримку, яка не давала результату.
В середині липня цього року відчув погіршення стану, втрачав свідомість. Посилилася задишка, яка стала виникати при мінімальному фізичному навантаженні. Також були напади пекучого болю за грудниною. Відчував перебої в роботі серця.
З такими симптомами чоловік був госпіталізований до ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України».
Поставлений діагноз – ішемічна кардіоміопатія, виражена мітральна недостатність, виражена трикуспідальна недостатність, виражена гіпертензія легеневої артерії, фібриляція передсердь, постійна тахісистолічна форма, серцева недостатність ІІБ ступеня зі зниженою фракцією викиду лівого шлуночка (30%).
Також із супутніх патологій у пацієнта наявні гіпертонічна хвороба, хронічне обструктивне захворювання легень, пневмосклероз, субклінічний гіпотиреоз, хронічний холецистопанкреатит, мікронефролітіаз, хронічна хвороба нирок.
Після проведених обстежень та передопераційної підготовки пацієнту була проведена операція – пластика мітрального та тристулкового клапанів у поєднанні з аорто-коронарним шунтуванням.
Стан пацієнта поступово покращився. Пацієнт більше не відчуває нападів пекучого болю за грудиною.
Результат холтерівське моніторування ЕКГ показав, що показань до наявності штучного водія ритму серця немає, тому був знятий тимчасовий штучний водій ритму серця.
Динаміка ехокардіографії:
1.08.2024 р. – Виражена дилятація камер серця, переважно лівих з різко зниженою систолічною функцією обох шлуночків. Обрив хорд А2 з різко вираженою мітральною недостатністю. Виражена тристулкова недостатність. ВГЛА. Виражена дилятація стовбура ЛА та гілок. Невелика аортальна недостатність. Кровотік в черевній аорті пульсуючий. Фракція викиду лівого шлуночка – 30%.
19.08.2024 р. – В порожнині перикарда та плевральних порожнинах патологічної кількості рідини немає. Невелика фістула в праве передсердя. Фракція викиду лівого шлуночка – 38%.
Дякуємо нашим фахівцям за ще одне врятоване життя.
Кардіохірург : проф. Крикунов О.А.
Асистенти : Сабіров Б.Б.,Бабич К.Ю.
Анестезіолог: к.м.н. Колтунова Г.Б.
Інтервенційний -кардіолог Левчишина О.В.
Лікуючий лікар: Солтані С.Е.
Джерело інформації: ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України»
https://amosovinstitute.org.ua/2024/09/04/zdolaye-dorogu-toj-hto-jde/