Електронна петиція Президенту України на підтримку української науки

683

СУТЬ ЗВЕРНЕННЯ: Врятуймо науку України!

Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Безвершенко Юлія Василівна
Статус: триває збір підписів
Петиція №22/018178-еп. Подана 03.12.2015
Дата початку збору підписів: 03.12.2015

На сайті Президента України 3 грудня розпочато збір підписів громадськості під електронним зверненням до гаранта конституції з проханням не допустити прийняття проекту Закону України "Про державний бюджет України на 2016-й рік", зокрема його статті 30-ї, як такого що ставить під загрозу розвиток всієї вітчизняної науки та суперечить нещодавно прийнятому Парламентом Закону " Про науку та науково-технічну діяльність", який Президент на разі ще не підписав.

ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ:

"Українська наука в небезпеці! Вже багато років поспіль видатки на науку в Україні стабільно зменшуються. Але проект Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік», оприлюднений Міністерством фінансів 30.11.2015 пішов ще далі. Окрім запланованого скорочення фінансування Національної та галузевих академій наук, Міністерством фінансів пропонуються кроки, які виходять за рамки його компетенції, і ставлять під загрозу майбутнє української науки. Зокрема, у статті 30 згаданого документу йдеться про реорганізацію галузевих академій наук шляхом приєднання їхніх установ до складу Національної академії наук України, та надання Міністерству освіти і науки монопольного статусу головного розпорядника всіх бюджетних коштів, виділених на науку.

Реформа наукової сфери України конче необхідна! Але її здійснення потребує розробки відповідної стратегії та проведення фахового аудиту, із залученням, зокрема, експертів ЄС. Саме такий механізм реформування і закладено у новому Законі України «Про наукову та науково-технічну діяльність», прийнятого Верховною Радою України 26.11.2015. Стаття 30 повністю суперечить положенням цього Закону, основою якого, до речі, був проект Кабінету Міністрів.

Окрім цього, і стаття 30, і суттєве скорочення фінансування науки також суперечить змісту Стратегії сталого розвитку “Україна-2020”, положенням Коаліційної угоди, Постанові Верховної ради “Про Рекомендації парламентських слухань на тему: “Про стан та законодавче забезпечення розвитку науки та науково-технічної сфери держави”, а також ставить під загрозу виконання Угоди з ЄС щодо інтеграції української науки до Європейського дослідницького простору.

Просимо Вас застосувати свій вплив і не допустити появи норм статті 30 Проекту закону України «Про державний бюджет на 2016 рік» у остаточному законі по бюджет, забезпечити повноцінне фінансування науки, а також якомога швидше підписати прийнятий Верховною Радою Закон України «Про наукову та науково-технічну діяльність» і взяти під свій контроль його виконання."

Потрібно назбирати 25 тисяч підписів впродовж 3-х місяців, лише тоді її буде розглянуто Президентом.

Підписати петицію можна за посиланнямhttps://petition.president.gov.ua/petition/18178