СБУ заборонила небезпечне дитяче харчування російського виробника

422

За поданням СБУ Міністерство охорони здоров'я відмовилось від придбання продуктів спеціального дієтичного харчування російського виробництва, які призводили до численних побічних реакцій.
За результатами ініційованої СБУ експертизи, проведеної фаховою установою з контролю якості лікарських засобів, препарати дієтичного (лікувального) харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію, "Тетрафен"/"Нутриген" та "Афенілак" російського виробництва не відповідають встановленим критеріям безпеки. У них встановлено перевищення рівню свинцю та кадмію більше ніж у 10 разів від граничного. Це призводило до численних побічних реакцій, а також до погіршення стану здоров'я хворих дітей.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Також Міністерство економічного розвитку і торгівлі застосувало проти російського постачальника та українського імпортера небезпечних препаратів спеціальні санкції у вигляді тимчасового призупинення зовнішньоекономічної діяльності.

Нині органи Державної санітарно-епідеміологічної служби України вирішують питання щодо заборони до обігу в Україні
небезпечних для здоров’я дітей, хворих на фенілкетонурію, препаратів дієтичного (лікувального) харчування російського виробництва.

Висновок державної науково-дослідної лабораторії з контролю якості лікарських засобів додається: 

Відео по темі: http://tsn.ua/video/video-novini/ukrayina-zaboronila-vvezennya-v-krayinu-rosiyskih-likiv.html?type=1551      

За матеріалами прес-центра СБУ