Відтепер Полтава в трансплантаційному житті!

719

30 червня трансплантаційна команда Інституту вперше провела мультиорганний донорський забір в Полтавському регіоні. Донором стала молода 47-річна жінка, життя якої обірвав інсульт. А її найближчі родичі вирішили продовжити її життя в інших, зовсім незнайомих людях.

Збори команди, дорога з Києва до Полтави і назад, мультиорганний забір та три трансплантації. Все це навіть не за повну добу.

А в цей час троє реципієнтів вже готувалися до “нового життя” в Києві.

Одну нирку було пересаджено 15-річній дівчинці у НДСЛ «Охматдит» спільними зусиллями спеціалістів дитячого медичного закладу та ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова НАМНУ”.

Нирку та печінку трансплантували вже на базі Інституту реципієнтам, що знаходилися в листі очікування. Причому, реципієнт, якому було пересаджено печінку, знаходився в термінальній стадії печінкової недостатності. Це був єдиний шанс продовжити життя.
А для реципієнта нирки кожен сеанс гемодіалізу підвищував ризики розвитку судинних тромбозів.

Це перший донорський забір в Полтаві, якому передувало навчання та тривалий підготовчий процес консультацій з фахівцями Інституту. Ми вдячні нашим колегам, адміністрації та співробітникам Полтавської міської клінічної лікарні №1 за їх наполегливу працю та професійналізм, а також Центру трансплант-координації та Національній поліції, що забезпечили транспортну логістику.

Наша шана та щира вдячність родичам донора за їх зважене і таке важке, але важливе рішення

Інформація надана  ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова НАМНУ”