Пропозиції щодо громадського обговорення про присвоєння ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України» імені академіка Олени Лук’янової

644

Запрошуємо до обговорення!
Тривають громадські обговорення щодо присвоєння ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України" імені академіка Олени Михайлівни Лук'янової. Стартували громадські обговорення 12 жовтня 2017 року. Відтак впродовж наступних 2-х місяців до розгляду прийматимуться пропозиції на підтримку або проти надання установі імені відомого академіка і багаторічної очільниці Інституту. Чи отримає питання з перейменування, що його ініціював трудовий колектив наукової установи, підтримку медичної громадськості буде зрозуміло по завершенні публічного обговорення.  

Впродовж перших 2-х тижнів після початку обговорення вже почали надходити відгуки від колективів, що схвально підтримали ініціативу. 

Зокрема, свою думку висловили колективи:

  • кафедри №2 Національного  медичного університету   ім. О.О. Богомольця;
  • ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології  ім. О.О. Шалімова НАМН України»;
  • ДУ «Інститут генетичної та регенеративної медицини  НАМН України»;
  • кафедри педіатрії № 1 Національної Медичної Академії    післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика;
  • Асоціації неонатологів України.
 

 Завідувач кафедри №2 Національного медичного університету   ім. О.О. Богомольця член-кореспондент НАМН України, професор Олександр Волосовець від імені колективу кафедри висловив дирекції Інституту підтримку та вдячність за ініційовану ідею, мотивуючи це вагомим внеском акдеміка Олени Лук'янової в розвиток вітчизняної охорони здоров'я в галузі материнства і дитинства, самої установи та педіатричної науки загалом. Саму ж ініціативу він назвав такою, що має велике виховне значення для майбутніх поколінь науковців, викладачів, лікарів.


На засіданнях вчених рад підтримали пропозицію колег і колективи 2-х інститутів НАМН України – Національного інститут хірургії та трансплантології  ім. О.О. Шалімова та Інституту генетичної та регенеративної медицини.


В Асоціації неонатологів України теж висловили свою думку:

" Ми впевнені, що присвоєння ДУ "ІПАГ НАМН України" імені Олени Михайлівни Лук'янової, видатного лікаря, вченого, організатора в галузі охорони здоров'я материнства і дитинства, сприятиме розвитку Інституту та його міжнародній співпраці,"- йдеться в офіційному листі за підписом президента Асоціації професора Тетяни Знаменської.

З великим задоволонням схвально відгукнувся на дану ініціативу і колектив кафедри педіатрії № 1 Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика:

" О.М. Лук'янова – людина зі світовим ім'ям, видатний вчений і організатор медичної науки, що більшу частину свого життя віддала рідному Інституту, в якому працювала 68 років, з них 26 років – директором."


Нагадаємо, проведення громадських обговорень триватиме по 12 грудня 2017 року. Результати громадського обговорення буде оприлюднено після проведення заключної конференції з цього питання 14 грудня 2017 року та прийняття остаточного рішення на засіданні Президії НАМН України.

Отже, якщо Ви вважаєте, що дана наукова установа по праву має носити ім'я академіка Олени Лук'янової, вченого і керівника, що зробила великий внесок у розвиток та становлення Інституту, або маєте протилежну думку, Ви можете взяти участь в громадському обговоренні, надавши свою аргументовану думку.
 

Поштова адреса, електронна пошта, номер телефону, строк і форма для подання пропозицій і зауважень, отримання консультацій тощо:

вул. Платона Майбороди, 8, м. Київ, Україна, 04050;

  • тел.: (044) 483 80 67; (044) 484 18 71
  • факс : (044) 483 80 26;
  • Е-mail: ipag@ukr.net

Контактна особа – Лапшин Володимир Федорович.