Проведено науково-практичну конференцію «IX наукова сесія «Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології»

896

17-18 червня 2021 року у м. Дніпро відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «IX наукова сесія інституту гастроентерології НАМН України. Новітні технології в теоретичній і клінічній гастроентерології».

У конференції взяли участь провідні вчені України, а також всесвітньо відомі вчені: Arun J. Sanyal – професор медицини, фізіології та молекулярної патології у відділі гастроентерології Медичного центру Університету Співдружності Вірджинії (США), а також Serhat Bor – професор клініки гастроентерології медичного факультету Егейського університету, Ізмір та Gokhan Aksakal – професор, лікарня Меморіал в Анталії (Туреччина).

Конференція проводилась в режимі офлайн (безпосередньо в залі відбулись пленарні засідання, сателітні симпозіуми), а також в режимі онлайн.

Зареєструвались для участі лікарі гастроентерологи, загальної практики – сімейної медицини, терапевти, хірурги, сонологи, ендоскопісти та дитячі гастроентерологи. Загалом за 2 дні трансляцію подивились близько 3000 фахівців.

Юрій Миронович Степанов

Науковий керівник конференції – д-р мед наук, професор, Заслужений лікар України, директор ДУ “Інститут гастроентерології НАМН України” Юрій Миронович Степанов відкрив конференцію, зазначивши, що стало традицією проведення щорічних наукових сесій, які набули широкої популярності в колі лікарів та науковців нашої країни, і у наступному році інститут проводитиме вже Х ювілейну сесію.

Захід відвідали відомі вчені, були представлені провідні терапевтичні школи України – міст Києва, Дніпра, Харкова, Львова, Полтави, Ужгорода, Вінниці, Запоріжжя, Тернополя.

В рамках конференції були проведені: 4 пленарних засідання, 2 сателітних симпозіуми: «Новітні технології в діагностиці та лікуванні хвороб печінки в сучасних умовах» та «Актуальні питання гастроентерології в практиці сімейного лікаря».

Були представлені досягнення власних наукових досліджень і розробок в галузі гастроентерології, а саме епідеміології, етіології, патогенезу, діагностики і лікування патології у дорослих і дітей. Доповіді провідних учених України були присвячені особливостям ведення хворих з захворюваннями органів травлення в умовах Covid 19, гастроентерологічним ускладненням перебігу інфекції Covid 19, патології підшлункової залози, гепатобіліарної системи, захворюванням верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, передраковим станам в гастроентерології, захворюванням кишечника, а також профілактиці, діагностиці і лікуванню хвороб органів травлення.

Ученими інституту було зроблено 20 доповідей, в яких висвітлені результати власних досліджень.

Всі учасники конференції прийняли активну участь в обговоренні лекцій, які представили провідні вчені, задавали питання і висловлювали свої думки.

За результатами проведеної конференції схвалена резолюція:

1. При веденні пацієнтів на гастроентерологічну патологію час пандемії COVID-19 слід зосередити зусилля на попередженні їх зараження коронавірусною інфекцією.

2. Продовжити вивчення епідеміології, патогенезу найбільш соціально значущих, широко розповсюджених і тяжких захворювань органів травлення (гепатиту та цирозу печінки, неспецифічного виразкового коліту, хвороби Крона, виразкової хвороби, хронічного гастриту, хронічного та гострого панкреатиту у дорослих і дітей), продовжити дослідження передракових станів, їх своєчасної діагностики і можливостей корекції.

3. Продовжити впровадження відомих сучасних та пошук нових методів діагностики, лікування та профілактики хвороб органів травлення.

Інформація надана ДУ “Інститут гастроентерології НАМН України”