Брифінг у ВР з нагоди Дня серця

424

Як і анонсувалось напередодні, сьогодні у Верховній Раді України відбувся День серця, ініційований НАМН України та ДУ ННЦ "Інститут кардіології ім.акад.  М.Д. Стражеска".
З нагоди "Дня серця у Верховній Раді України" було проведено брифінг за участі голови комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольги Богомолець, президента НАМН України Віталія Цимбалюка, віце-президента НАМН, директора ННЦ Інститут кардіології ім. Стражеска Володимира Коваленка та провідних кардіологів Інституту.

Сьогодні в стінах парламенту в рамках Всесвітнього дня серця відбувся цикл заходів спрямованих на привернення уваги до профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. 

Президент НАМН України академік Віталій Цимбалюк зазначив, що академія приділяє значну увагу серцево-судинним захворюванням:

«Близько 64–67% українців помирають саме від цієї патології. Проте сьогодні ми маємо всі можливості покращити становище. Тільки в Києві працює 4 потужних центри з лікування серцево-судинних захворювань, серед яких і 2 академічних інститути — Національний інститут серцево-судинної хірургії імені акад. М.М. Амосова НАМН України та Національний науковий центр «Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска» НАМН України. Ми маємо всі можливості за короткий час у столиці знизити смертність від гострого інфаркту міокарда до 4%».

Ольга Богомолець закликала у сесійный залі нардепів у День серця скористатися нагодою і виміряти артеріальний тиск у кулуарах Верховної Ради. Кожний бажаючий міг визначити рівень артеріального тиску згідно стандартів вимірювання.

"Я звертаюся до вас з проханням під час перерви вийти з сесійної зали. Наші провідні кардіологи, професори, приїхали сьогодні, щоб виміряти вам артеріальний тиск, щоб ви могли бути здоровими, щоб ви стали прикладом для мільйонів українців, які будуть вимірювати тиск", – сказала Богомолець.

Мета Днів серця у парламенті – привернути увагу народних депутатів України до проблеми серцево-судинної захворюваності та смертності в країні.

По завершенню брифінгу голова комітету ВР України з питань охорони здоров"я О. Богомолець наголосила, що вітчизняні медики сьогодні готові до використання найсучасніших технологій для лікування українських громадян від інфарктів, інсультів, гіпертонічної хвороби, серцево-судинних захворювань, а відтак набуває важливості і пітримка зусиль медиків парламентаріями.

Більше читайте в розділі Публікації у матеріалі "У стінах Парламенту відбувся День серця"

Відео з брифінгу:

                                                                 

Фото Сергія Бека "Аптека.UA"