Мета Всесвітнього дня здоров’я – привернення уваги світової спільноти до найважливіших проблем глобальної охорони здоров’я.
Метою проведення конференції є підвищення обізнаності населення про фактори ризику виникнення небезпечної неінфекційної хвороби та популяризація здорового способу життя.
7-8 квітня 2016 року в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця проходить щорічна Міжнародна науково-практична конференція до Всесвітнього дня здоров’я, який у 2016 році Всесвітня організація охорони здоров’я присвятила питанням профілактики, виявлення та лікування цукрового діабету.
Національна академія медичних наук України виступила одним з організаторів Конференції разом з МОЗ України, Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця, що приймає Конференцію, та Представництвом Бюро ВООЗ в Україні.
Президент НАМН академік Віталій Цимбалюк взяв участь в урочистій частині відкриття заходу і привітав учасників конференції із проведенням Всесвітнього дня здоров'я.
Звернулась до присутніх ректор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, професор Катерина Амосова та інші почесні гості: директор медичного департаменту МОЗ України Василь Кравець, національний фахівець по боротьбі з неінфекційними захворюваннями Бюро ВООЗ в Україні Наталія Король. Серед закордонних гостей: Фал Анджей Маріуш (Національний інститут громадського здоров’я, Варшава (Польща); Преус Карел (ART CAMPUS, Прага (Чеська Республіка), Йозеф Новотний (кафедра охорони здоров’я, Політехнічний коледж Іглави (Іглава, Чеська Республіка).
Крім того, з вітальним словом виступив віце-президент НАМН України, директор Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України академік М.Д. Тронько. Його доповідь здебільшого була присвячена цукровому діабету, хворобі, що її нині визнають неінфекційною епідемією XXI століття.
Адже за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у 2016 році в світі налічується 380 млн людей хворих діабетом, з них 1 млн 400 тис. – українці, щоденного введення інсуліну потребує 200 тис. хворих.
За словами національного фахівця по боротьбі з неінфекційними захворюваннями Бюро ВООЗ в Україні Наталії Король, особливу тривогу викликає ріст захворюваності серед дітей та підлітків. Катастрофічні темпи розповсюдження цукрового діабету сьогодні починають випереджати здатність систем охорони здоров'я надати допомогу усім хворим. Тому необхідність привернення уваги громадськості, вчених, медиків, державних та політичних діячів до проблеми завжди актуальна.
Сьогодні не кожен перевіряє рівень цукру в організмі, а нездужання, викликане високим вмістом цукру, списують на гіпертонію, хвороби серця або вікові зміни. Діабет, як діагноз, людство часто не сприймає серйозно. Таке ставлення до свого здоров’я фатальне – за відсутності лікування, перебіг цукрового діабету швидко прогресує, хвороба вражає серце, кровоносні судини, очі, нирки і нерви та підвищує ризик розвитку інсульту.
Науковий марафон «Переможемо діабет» об’єднав зусилля науковців, спеціалістів в галузі охорони здоров'я та провідних лікарів світу в боротьбі з глобальною загрозою безпеці людства – діабетом.
Участь в Конференції беруть академіки, науковці, лікарі, фахівці з Польщі, Чеської Республіки, Словацької Республіки а також з провідних медичних установ України.
В рамках Конференції до Всесвітнього дня здоров’я проводитимуться майстер-класи, пленарні засідання, лекції та розгляд програмних доповідей учасників.
За матеріалами прес-служби НМУ ім. О.О. Богомольця