На Волині відбулась нарада стосовно трансплантології а також співпраці між НАМНУ та медичними закладами Волинської області

1000

16.06.2020 р. керівник відділу реформування та реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення надання медичної допомоги НАМН України, доцент кафедри загальної хірургії та трансплантології ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова НАМН України», екс-заступник міністра охорони здоров’я України Михайло Загрійчук на Волині зустрівся з головою Волинської обласної ради Іриною Вахович, головою ОДА Юрієм Погуляйко, заступницею голови ОДА Тетяною Щербак, виконуючим обов’язки директора КП “Волинська обласна клінічна лікарня” волинської обласної ради Олександром Дудар та головою постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я Людмилою Тимощук.

Під час зустрічі було презентовано проект Національної стратегії створення дієвої системи трансплантології в Україні та підготовлено до підпису Меморандум про співпрацю між Національною академією медичних наук України та медичними закладами Волинської області.

«Проект є початком великої роботи, яку, сподіваюся ми разом зуміємо реалізувати. На рівні Держави буде розроблена та прийнята Національна стратегія та 24 області програми розвитку трансплантології, – розповів науковець. – Волинь має усі шанси втримати лідерську позицію і надалі. Адже саме на Волині спостерігається тісна консолідація зусиль та високий рівень співпраці в цьому напрямку. Ще у грудні ми з керівництвом облдержадміністрації в особі голови ОДА Юрія Погуляйка обговорювали механізми розвитку трансплантології на Волині. В нашу роботу свої корективи вніс коронавірус, але щиро сподіваюся, що ця робота продовжиться» – наголосив Михайло Загрійчук.

Головна мета Національної стратегії – це допомога усім, хто потребує трансплантації органів саме в Україні. Адже на даний час в Україні трансплантології не існує, як такої.

«Наше завдання – визначити кількість тих, кому необхідна трансплантація органів та розробити дієву систему донорства. Розробляючи стратегію ми повинні чітко усвідомлювати, що трансплантація – це не одна операція по пересадці органів. Це цілий алгоритм дій від встановлення діагнозу до допомоги хворому протягом життя після трансплантації. Люди, які пережили трансплантацію повинні бути під опікою держави,» – розповів Михайло Загрійчук.

У розробці Національної стратегії розвитку трансплантології велику роль відіграє інформаційна робота, яка за підрахунками розробників повинна тривати не менше ніж 3 роки. Загальний термін реалізації Національної  5 років. Окрім цього, в рамках реалізації даної стратегії здійснюватиметься моніторинг кадрової інфраструктури та рівень медичного обладнання у кожній обласній та районній лікарні.

«В 36 інститутах НАМН України точно є що запропонувати для того, щоб пацієнти були забезпечені найсучаснішим лікуванням, а науковий потенціал медичних закладів Волині був повністю реалізований!» – наголосив Михайло Загрійчук.

 «Впевнений, що лише постійна комунікація між керівництвом регіонів та НАМН України – одна із головних складових успішної реформи!» – Михайло Загрійчук.

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА РАДА