Основні досягнення ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського НАМН України»

1811

Вчені ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського Національної академії медичних наук України»:
В галузі фтизіатрії:
• розробили комплекс організаційних заходів щодо виявлення й лікування хворих на хіміорезистентний туберкульоз, який при пілотному впровадженні дозволив поліпшити ефективність виявлення цих хворих на 24,0 %, а ефективність лікування – на 29,0 %;
• розробили короткострокові режими антимікобактеріальної терапії хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ, які у комплексі із застосуванням антиретровірусної терапії в 1,8 раза підвищили ефективність лікування і в 4,0 рази збільшили виживання пацієнтів на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ;
• розробили спосіб диференційованої імунокорекції у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень із застосуванням бактеріального пептидоглікану Бластомунілу, що дозволило підвищити частоту загоєння каверн на 30,8 %, в 1,9 раза скоротити строки розсмоктування інфільтрацій у легенях, в 1,3 раза зменшити термін перебування хворих у стаціонарі.
В галузі пульмонології:
• розробили новий спосіб профілактики прогресування патологічних змін системи кровообігу у хворих на бронхіальну астму із застосуванням препаратів на основі гінкголідів та білобалідів, який дозволив нормалізувати газовий стан крові, збільшити фізичну активність хворих на 13,0 % і підвищити якість життя пацієнтів;
• розробили технологію діагностики і лікування вірусного загострення бронхіальної астми із застосуванням діагностичних імунохроматографічних тестів, полімеразної ланцюгової реакції та мультиплексних вірусних тест-систем, а для лікування диференційованого застосування вітаглутаму і кверцетину, що дозволило протягом 10–15 хвилин діагностувати вірусну інфекцію, скоротити тривалість загострення і зменшити бактеріальні ускладнення на 14,8 %, зменшити тривалість лікування – на 4,0 дні.
В галузі торакальної хірургії:
• розробили технологію низькотемпературної високочастотної коагуляції та біологічного зварювання легеневої паренхіми у фтизіохірургії, що зменшило операційну травму і практично звело до нуля післяопераційні ускладнення, а також скоротило терміни клінічного вилікування на 41,3 %.
В клініці інституту:
• впровадили програмно-апаратний комплекс «Автоматизована медична інформаційна система» (ПАК АМІС), який автоматизував роботу медичного персоналу, підвищив її ефективність й продуктивність, поліпшив якість обслуговування пацієнтів, зменшив кількість медичних помилок і забезпечив лікарів потрібною інформацією для прийняття правильних рішень.
Офіційний WEB-сайт ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського Національної академії медичних наук України» зайняв 1-шу позицію в Україні та 409-у – в світовому рейтингу серед понад 15 тис. сайтів медичних закладів.