П’ять операції одночасно

517

Надання хірургічної допомоги в самих складних клінічних випадках – саме з цим гаслом асоціюється робота колективу ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова НАМН України». Авжеж, до Інституту звертаються і за плановими операціями, але й часто за вирішенням проблем, які не під силу іншим медичним центрам.

Так сталося і на цей раз. Жінка 68 років за своє життя перенесла чимало операцій, внаслідок яких сформувались три післяопераційні та пупкова грижі, ще почав докучати жовчний міхур, приступи жовчної коліки ставали все частіше.

Знайомі порадили звернутися до Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова у відділення торако-абдомінальної хірургії. Та, при ретельному обстеженні спеціалістами Інституту, було виявлено ще одну грижу – стравохідного отвору діафрагми.

Загалом, у пацієнтки було діагностовано 4 грижових дефекти, які потребували хірургічної корекції та жовчнокам’яну хворобу.

Клінічна ситуація ускладнювалась і супутньою патологією – декомпенсованою гіпертонічною хворобою та миготливою аритмією.

Завдяки комплексному підходу спеціалістів відділення торако-абдомінальної хірургії, професіоналізму лікарів-кардіологів та анестезіологів було розроблено індивідуалізовану передопераційну програму, що дозволило без будь-яких ускладнень провести оперативне втручання.

Хірургами було виконано одночасно 5 операцій: холецистектомія, лапароскопічна задня крурорафія, фундоплікація за Ніссеном та алогерніопластика трьох грижових дефектів черевної стінки.

Післяопераційний період потребував не меншої уваги, тому була розроблена персональна програма, що в найкоротший термін дозволила перевести пацієнтку на амбулаторне лікування.

Відтак, щаслива вже колишня пацієнтка, виписана додому. 

Медична допомога була надана за програмою «Впровадження та реалізація нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги у окремих науково-дослідних установах НАМН України», затвердженої постановою КМУ від 3 березня 2021 р. № 181 «Деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук».

Контактна інформація за посиланням: https://www.surgery.org.ua/News/Details/41470e6b-dd8b-471c-af18-6c43c5601de0

Джерело: ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова НАМН України»