Пацієнт Іван Роман мав дуже складну поєднану ваду

56

У свої 72 роки чоловік вперше потрапив до лікарні із серйозним захворюванням. Він завжди слідкував за своїм здоров’ям: контролював тиск, перевіряв серце. Своє захворювання чоловік пов’язує із пережитим горем – втратою дружини. Пройшло уже 5 років, але Іван Михайлович і досі не може змиритися з тим, що його найдорожчої людини більше немає поряд. Стрес і став основною причиною діагнозу. Хоча спочатку чоловік думав, що у нього проблеми зі шлунком, бо відчував дискомфорт тільки в області живота. На щастя, вчасно вдалося виявити проблему у його рідному місті, на Закарпатті. Звідти його екстрено було доправлено до ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України».

Розшарування аорти могло стати смертельним.

Зважаючи що, аневризма аорти при хронічному стані дає кращі результати лікування, пацієнт знаходився у закладі під цілодобовим наглядом лікарів та контролем артеріального тиску, щоб гостру дисекцію перевести в хронічну.

Через поєднану патологію, як зі сторони вінцевих артерій, так і самої аорти, ми розглядали декілька можливостей лікування цієї патології. Це аортокоронарне шунтування і стентування самої аневризми аорти. Після обговорення на вченій раді ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України», прийняли рішення виконати стентування. Зважаючи на виражений кальциноз вінцевих артерій, їх звивистість та анатомічну особливість, операція з шунтування мала складний характер.

Завдяки професійності та досвіду, фахівці закладу під керівництвом завідувача відділення та особистою участю, заслуженим лікарем України Сергієм Салом виконали стентування. Операція пройшла успішно. Уже на 3 добу Івана Михайловича було виписано додому.

Через місяць нашому пацієнту було проведено ще одну операцію – стентування низхідної аорти. Це був найважчий етап, який тривав понад 7 годин. Все пройшло вдало й Іван Михайлович вже повертається до звичного життя.

Дякуємо нашим лікарям за чудову роботу!

А всім українцям нагадуємо, щоб берегли себе і вчасно зверталися до ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України».

 

Джерело інформайії: ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України»

https://amosovinstitute.org.ua/2024/02/21/patsiyent-ivan-roman-mav-duzhe-skladnu-poyednanu-vadu-anevrizmu-nizhidnoyi-aorti-ta-mnozhinni-kaltsinovani-urazhennya-vintsevih-arterij-krim-togo-tsya-anevrizma-mala-svoyu-osoblivist/