Кила Морган’ї

86

Наш пацієнт Андрій родом з Чернігівщини. Після пневмонії, на яку чоловік перехворів приблизно рік тому, місцеві лікарі діагностували у нього кістозне утворення легені й рекомендували тактику періодичного спостереження. Однак, чоловіка це турбувало і він вирішив звернутися за консультацією до ДУ «Національного наукового центру хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України».

На КТ дослідженні у пацієнта виявили ліпоматозне утворення середостіння, яке при детальному розгляду виявилося килою (грижею) Морган’ї (вроджений дефект ретростернального відділу діафрагми), яка в структурі всіх кил діафрагми становить близько 2 %.

Рецидивуючі бронхолегеневі захворювання  — найбільш поширені клінічні ознаки захворювання. Лікування даної патології – оперативне.

Фахівці торако-абдомінального відділення лапароскопічно (доступ через 3 проколи на черевній стінці) виконали видалення грижового мішка та пластику діафрагми місцевими тканинами. Вже на 4 добу після операції Андрій був виписаний додому.

Радимо вчасно звертатись за медичною допомогою!

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/6bdccffb-fc6f-404d-a8c9-26d17a4057a6?title=KilaMorgan-i