Трансплантація печінки у 2023 році в цифрах

185

Всього за рік співробітниками відділення трансплантації та хірургії печінки ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України» було виконано 48 виїздів. Було відвідано 19 різних лікарень в 11 містах України. Було подолано близько 10 440 кілометрів, використано близько 380 літрів розчинів для перфузії та консервації органів та 720 кг льоду. Виконано 38 трансплантацій печінки, з яких 34 від посмертного донора та 1 спліт-трансплантація.

Трансплантація – це не лише операція. Це значна за обсягом праця, позитивний результат якої напряму залежить від командних зусиль підготовлених фахівців з різних клінічних напрямків – анестезіології та інтенсивної терапії, хірургів-трансплантологів та ендоваскулярних хірургів, гепатологів, терапевтів, фахівців лабораторної служби і багатьох інших.

Така трансплантаційна команда створена в ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України» і продовжує працювати на благо пацієнтів з усієї України.

Нагадуємо, що всі операції з пересадки органів в ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України» та інші дії щодо включення до листа очікування, обстеження потенційних родинних донорів тощо, відбуваються за кошти державного бюджету.

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/236d8b20-acf3-481f-87bf-606f3361a294?title=TransplantatsiiaPechinkiU2023-RotsiUTsifrakh-