Ми виховуємо нове покоління дітей, які ведуть спосіб життя, орієнтований на електронні пристрої. Хоча комп’ютери та портативні пристрої стають скоріше необхідністю, ніж предметами розкоші, наші діти не повинні бути невіддільною частиною від них. Все-таки слід дотримуватись рекомендацій, щоб діти 7-18 років проводили за гаджетами не більше 2-х годин. А діти віком до 7 років не користувалися взагалі.
Часто батьки втомлюються від боротьби зі шкідливою звичкою безвідривного існування дитини з мобільним телефоном, планшетом, комп’ютером та іншими електронними пристроями. І у нас дорослих часто виникає спокуса здатися, вважаючи, що нашим дітям рано чи пізно доведеться навчитися бути технічно підкованими.
Ви можете бути спокійними, якщо ваші діти проводять за гаджетами до двох годин на день. Це безпечно. Але остерігайтеся наступних проблем зі здоров’ям, які можуть виникнути через занадто велику кількість часу, проведеного перед гаджетом та шкідливих звичок у використанні електронних пристроїв, крім ризику залежності:
Сухість очей, печіння, проблеми з концентрацією уваги… Це симптоми перевтоми очей, з якими стикаються всі користувачі гаджетів.
Яскраве світло, висока контрастність екрана, відблиски та мерехтливі зображення можуть зробити гру або відео більш захопливими, але насправді вони негативно позначаються на очах ваших дітей. Якщо примружитися на невеликий портативний пристрій, це лише посилює ситуацію. Захоплена гаджетом дитина також рідше моргає, що ще більше знижує якість сприйняття зображення на екрані.
Крім того, відмова від активного відпочинку наражає дітей на ризик розвитку короткозорості.
У дітей рідко болить голова, але занадто багато часу, проведеного перед екраном, може спровокувати її виникнення. Звичайною причиною є поєднання м’язової напруги біля основи черепа та подразнення очей, а також постійний стрес та перевтома.
Час, проведений за електронними пристроями, може бути незначним, але дослідження показали, що надмірне використання гаджетів збільшує рівень стресу.
Постійний стрес протягом тривалого періоду може негативно вплинути на серцево-судинну систему, органи травлення, сон та психоемоційний стан.
Занадто довгий час на пристрої не тільки виснажує мозок, але й стомлює тіло.
Тривале перебування у нерухомому стані погіршує кровообіг і може спричинити навантаження на м’язи та суглоби. Результат – втомлення, навіть не рухаючись особливо.
Дослідження підтвердили, що вплив мобільних телефонів та інших пристроїв може спричинити зміни в активності мозку та порушення сну. Це також може бути ознакою стресу.
Коли здається, що зір вашої дитини недостатній, настав час перевірити очі!
Джерело інформації: ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України»