Заголовок

1221

У п’ятницю, 12 жовтня, голова Закарпатської обласної адміністрації Олександр Ледида та Президент Національної академії медичних наук Андрій Сердюк підписали Меморандум про співпрацю Національної академії медичних наук та обласної влади щодо надання високоспеціалізованої меддопомоги жителям краю.


 

Найкращі установи НАМН України надали квоти для лікування закарпатських пацієнтів – всього приймуть майже 1,2 тис. краян, яким медична допомога необхідна найбільше. Зокрема, прийняти жителів області на безкоштовне лікування готові Інститут гастроентерології, Національний інститут серцево-судинної хірургії, Інститут нефрології, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології – загалом, 28 медичних інститутів. Практика такого лікування жителів областей державним коштом запроваджується за ініціативи Президента України. Також Андрій Сердюк запропонував і допомогу у підготовці висококваліфікованих медичних кадрів – стажування наших лікарів у кращих закладах країни.

Під час зустрічі обговорили також чимало важливих  проблем медичної галузі краю. Мова йшла, зокрема, про необхідність подальшого впровадження практики сімейної медицини – для нашої області це особливо актуально з огляду на велику кількість сільського населення.

Президент Національної академії медичних наук Андрій Сердюк відзначив високий рівень медицини Закарпаття:
    – Добре знайомий і з місцевими лікарями, і зі станом галузі охорони здоров’я Закарпаття. Тож можу відзначити – сьогодні рівень медицини у вас один з найвищих в Україні. Як за підходами, так і за вмінням сконцентруватися.

Ще одне важливе питання – налагодження алгоритму роботи та розвитку самих лікарень:
   – Керувати закладом та вирішувати всі поточні проблеми, пов’язані з закупівлею та постачанням матеріалів, оплатою рахунків за енергоносії тощо, повинен керівник – він має бути, у першу чергу, ефективним менеджером. Талановиті лікарі не повинні відволікатись на вищезгадані дрібниці, у них є важливіші справи – рятувати життя, – переконаний керівник області Олександр Ледида. Відтак, сьогодні найкращі фахівці галузі охорони здоров’я шукають оптимальні способи організувати роботу медустанов.

Начальник обласного управління охорони здоров’я  Роман Шніцер розповів про підготовку проекту обласного перинатального центру. Роботи розпочнуть  на початку наступного року. А перших пацієнтів, за планом, новий заклад прийме вже у 2014-му.                                 

 

  Прес-центр Закарпатської ОДА

http://www.carpathia.gov.ua/