Головному редактору
газети «Голос України»
Горлову А. Ф.
Шановний Анатоліє Федоровичу!
Користуючись нагодою, Президія Національної академії медичних наук України висловлює свою повагу Вам та очолюваному Вами виданню. Ви маєте тривалу історію та бездоганну репутацію, яку завоювали безперечним професіоналізмом колективу журналістів, об’єктивністю інформації, глибоким та всебічним аналізом актуальних проблем.
"Голос України" – газета Верховної Ради України. Саме тому читачі завжди чекають від Вас правдивої, достовірної і перевіреної інформації.
Неприємною несподіванкою для членів Національної академії медичних наук України, а це великий загал науковців, лікарів, стала публікація статті «Прикували себе наручниками до ліжок», що вийшла на першій шпальті газети «Голос України» у №170 за 13 вересня 2013 року.
Складається враження, що автор Л.Коханець або особисто не була присутня на засіданні президії НАМН України 12 вересня ц.р. і скористалася послугами Інтернету, або неуважно слухала інформацію, що була озвучена членами президії та керівництвом ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.Громашевського НАМН України».
На жаль, змушені констатувати, що автор демонструє вибірковий підхід до викладення інформації та не вдається до вивчення фактів. Що заважало авторові надіслати інформаційний запит до президіі НАМН та отримати інформацію на підставі Закону України «Про доступ до публічної інформації»?
Наведемо кілька цитат:
«Однак відкриття новозбудованої клініки так і не відбулося, а «довідку про смерть» існуючої лікарні на вчорашньому брифінгу виписав президент НАМН Андрій Сердюк: «станом на 11 вересня клініка… не функціонує як медичний заклад. Персонал, пацієнти та обладнання переведено в інші лікарні міста». Куди саме? — цікавиться той самий, вимушено безробітний персонал і позбавлені медичної допомоги тяжкі хворі, переведені в нікуди.»
По-перше, 5 червня 2013 року розпорядженням Кабінету Міністрів України №430 «Про передачу нерухомого майна у м. Києві до сфери управління Міністерства культури» будівлі по вул. Лаврській,11 були передані Міністерству культури.
А 3 липня 2013 року комісія з питань передачі нерухомого майна у м. Києві актом прийому – передачі віддала ці будівлі в оперативне управління Національному Києво- Печерському історико – культурному заповіднику. Даний документ і продемонстрував присутнім А. М. Сердюк. І це, власне, не «довідка про смерть», а розпорядження Кабінету Міністрів України.
Тому, станом на 11 вересня хворих та лікарів у клініці «Лавра» не було. Як повідомила на президії в.о. директора Інституту професор В.І.Задорожня молоді люди, які прикували себе до ліжок, обманом проникли на територію колишньої лікарні, повідомивши, що вони прийшли забрати власні речі.
По-друге, за словами віце –президента НАМН академіка В.М. Запорожана ( який з жовтня 2011 року за рішенням президії відповідав за переселення клініки «Лавра», а останні два місяці виконував обов’язки президента НАМН України) пацієнти клініки ще в серпні місяці були переведені в лікарні м. Києва, а саме в №№5,15 та Олександрівську, де отримують лікування в повному обсязі і згідно протоколів лікування.
Наступна цитата:
«Тим часом з будовою на Амосова виникають дивовижні детективні повороти. Андрій Сердюк уже не хоче переселяти стаціонар у його стіни і знову скеровує маршрут на Галицьку, де колишня будівля веншкірдиспансеру, за висновками експертизи, не придатна для медустанови, але в «реконструкцію» якого НАМН начебто вклала 30 мільйонів гривень.» Автор знову навмисно перекручує факти.
Звертаємо Вашу увагу на те, що на клініку ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України», яка знаходиться по вул. Галицька, 4, отримано висновок Державної санітарно-епідеміологічної експертизи на відповідність приміщень санітарним нормам і правилам. Пройдено державну експертну комплексну комісію ДП «Укрдержекспертиза», отримано ліцензію на здійснення медичної практики та сертифікат Державної архітектурно-будівельної інспекції щодо готовності об’єкту до експлуатації. Зазначене підтверджує повну готовність об’єкта до експлуатації та здійснення медичної практики. Клініка забезпечена необхідними меблями та устаткуванням.
Як підтвердження сказаному – під час засідання президії в.о. директора Інституту професор В.І. Задорожна продемонструвала присутнім оригінал документу – СВІДОЦТВО про введення в експлуатацію приміщення по вул. Галицькій. Документ розміщено на сайті НАМН України для ознайомлення усім бажаючим. Державна архітектурно-будівельна інспекція України засвідчила відповідність закінченого будівництвом об’єкта: капітальний ремонт будівлі під клініку ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України» на вул..Галицький,4 у Подільському районі м. Києва. Сертифікат виданий на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації від 20.08.2013 року.
Державним проектним інститутом була розроблена проектно-кошторисна документація, пройдена відповідно до діючого законодавства комплексна експертиза та проведений капітальний ремонт на суму 18 млн. 100 тис. грн. Роботи по проведенню капітального ремонту здійснювалися протягом року та завершилися в серпні 2013 року.
Відповідно до проектно-кошторисної документації клініка розрахована на 32 ліжко-місця (відділення інтенсивної терапії та детоксикації, відділення нейроінфекцій) та приймально – діагностичне відділення з консультативними кабінетами та денним стаціонаром на 8 ліжко – місць.
Крім того, клінічна база має харчоблок, господарчий блок, дезінфекційне відділення. Відділення забезпечені сучасним медичним обладнанням та устаткуванням (кисневим концентратором з розведенням по палатах інтенсивної терапії, реанімаційним обладнанням, ультразвуковими апаратами, рентгенологічним обладнанням тощо). Обладнання закуплено та інстальовано на суму 3 млн. 58 тис. грн.
Читаємо далі:
«Ще одна загадка: кому належить земля під будівництвом на Амосова. Ходять уперті чутки, що керівництво академії її так само «рентабельно прилаштувало», як і вище згадані мільйони. Сам А. Сердюк нарікає, що не можуть визначитися з правом власності на землю, бо «Київрада не працює», а на ділянку нібито зазіхнув хтось інший. Про яку експлуатацію нового приміщення може йтися за таких обставин?».
Як зрозуміти надруковані слова?
Що стосується оформлення земельної ділянки по вул. М.Амосова, 5, повідомляємо наступне. Земельна ділянка, на якій розміщена ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» (далі – Інститут, вул. Амосова, 5), історично належить Інституту ще з 1950х років. У 1981 році рішенням МОЗ СРСР Інститут було розділено на 2 частини: завод бактерійних препаратів та науково – дослідний інститут. У 2010 році у зв’язку з внесенням змін до порядку оформлення прав на постійне користування землею були вжиті заходи по оформленню земельної ділянки за адресою вул. Амосова, 5 під будівництво нових та реконструкцію діючих корпусів Інституту. За цей час була проведена інвентаризація земельної ділянки, розроблено технічну документацію та виділені межі земельної ділянки. На сьогоднішній день відповідно до нового порядку оформлення документації повторно пройдена комісія Київської міської ради з питань землекористування та підготовлено документи для їх розгляду на черговій сесії Київради, яка запланована на 2 жовтня 2013 року. На жаль, вже чотири місяці земельні питання Київрадою не розглядалися.
Що стосується лікування хворих на хронічний гепатит С, то інформуємо Вас про те, що Національною академією медичних наук України за підтримки ВГО «Зупинимо гепатит» вперше в державі прийнято програму лікування хворих на хронічний гепатит С. Інститутом розроблено технічне завдання на закупівлю препаратів, визначено категорії пацієнтів та проведено закупівлю лікарських препаратів для лікування хворих на гепатит С.
Підписано договори поставки ліків на загальну суму 17 млн. 75 тис. грн., що розраховано на лікування 200 хворих хронічним вірусним гепатитом. На даний час здійснюються поставки цих препаратів, вже сьогодні на складах Інституту поставлено препаратів на загальну суму 6 млн. грн..
Сьогодні, 20 вересня 2013 року вже створені умови для лікування хворих на хронічний вірусний гепатит С на базі денного стаціонару відділення вірусних гепатитів за адресою вул. Галицька, 4. Розроблені критерії відбору пацієнтів та протоколи лікування хворих.
У ситуації, яка склалася на теперішній час, адміністрація Інституту здійснює заходи щодо збереження обсягу лікувально-діагностичної роботи, структури та кадрового потенціалу клініки, яка потрібна для надання високоспеціалізованої медичної допомоги.
Президія НАМН України сподівається на подальшу співпрацю з редакцією газети «Голос України» та на об’єктивне неупереджене висвітлення діяльності медичної академії.
З повагою
Президент НАМН
академік А.М.Сердюк