Два інститути НАМН України модернізують за сучасними екологічними стандартами

537

“Зелені інвестиції”
"Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова НАМН України" та "Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України" стануть прикладом енергоощадливості та впровадження дружніх до довкілля технологій. Проект екологічних (зелених) інвестицій у цих медзакладах реалізує Міністерство екології та природних ресурсів України разом з Урядом Іспанії. МОЗ України підтримує ці зміни, тому що енергоефективність – це великий крок до збереження природи, а також економічна ефективність для закладів і комфортніші умови для медиків та пацієнтів.

Міжвідомча робоча група з розгляду проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, у роботі якої взяли участь в.о. Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Сільвія-Хосефіна Кортес-Мартін та Президент Національної академії медичнихз наук України академік Віталій Цимбалюк відбулась 24 травня 2019 р.

Під час засідання було презентовано проекти цільових екологічних (зелених) інвестицій, які були спрямовані
на термомодернізацію ряду лабораторних та клінічних корпусів у двох медичних закладах. 

Це стало можливим у рамках співпраці України з Урядом Іспанії з виконання Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Нагадаємо, це вже другий проект між Україною Та Королівством Іспанія, в рамках якого здійснюється термомодернізація соціальних закладів. У квітні було презентовано проект капітального ремонту корпусів двох факультетів Національного університету імені Шевченка, який наразі успішно почав реалізовуватися.