Підсумки трансплантаційної діяльності ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» за перше півріччя 2022 р.

764

Проминуло перше півріччя 2022 року і настав час підвести підсумки нашої трансплантаційної діяльності.

21 операцію з трансплантації проведено фахівцями ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України», з яких 9 трансплантацій печінки та 12 пересадок нирки, а також виконано 112 HLA типувань для поповнення бази реципієнтів «Інститутського листа очікування».

У 8 випадках донорський орган/частину органу було трансплантовано від родинного донора, а в 13 випадках проведено трансплантацію органу, який вилучено у посмертного донора.

За кожною «сухою» статистичною трансплантаційною одиницею стоять людські долі: роки очікування на діалізі, поневіряння по лікарням, відтермінування вже запланованих операцій у зв’язку з віроломною військовою агресією, евакуація і нарешті операція та можливість відчути прості людські радощі.

Завдяки нашим військовим вже другий місяць як Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова повністю відновив трансплантаційну діяльність, що вимушено була призупинена протягом весняного періоду.

Ми встояли, зберегли колектив та фірмову рису Національного інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України – якісну високоспеціалізовану медичну допомогу!

До відома: операції з трансплантації повністю фінансуються державою (тобто є безкоштовними для пацієнтів) у відповідності до Постанови КМУ від 5 вересня 2018 р. №707 «Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів».

Координатори з питань трансплантації: Шелест Володимир Володимирович тел. (097) 904-38-76 Паляниця Сергій Семенович (050) 584-69-96

Джерело: ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України»