Пішов з життя Анатолій Олександрович Лобенко (1937-2020)

1683

СУМУЄМО
СПІВЧУВАЄМО
ПАМ’ЯТАЄМО

          Президія Національної  академії медичних наук України з глибоким сумом сповіщає, що 8 липня 2020 року  пішов з життя відомий вчений-клініцист, один з фундаторів Національної академії медичних наук України,    академік  НАМН України, член Міжнародної Академії інформатизації, почесний член дорадчої Ради Міжнародного Біографічного центру (Кембрідж), Заслужений діяч науки і техніки України, Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор  Лобенко Анатолій Олександрович, і висловлює щирі співчуття його рідним і близьким.

          Заслуги А.О.Лобенка у розвитку медичної науки широко визнані в Україні та за кордоном. Він був обраний членом Президії Всеукраїнських товариств ортопедів-травматологів і соціал-гігієністів, експертом ВООЗ з морської медицини, членом Всесвітньої ради морських медиків, членом Всесвітньої організації хірургів ортопедів-травматологів, головою спеціалізованої Вченої ради, головним редактором  журналу “Вісник морської медицини”, членом редакційної ради журналу “Лікарська справа”,  членом редакційних колегій ряду провідних наукових журналів.

          Лобенко Анатолій Олександрович – визнаний український вчений. Автор понад 800 наукових праць, в тому числі 17 монографій, 9 учбових посібників, 30 винаходів. Підготував 17 докторів та 46 кандидатів наук.

          Його основні наукові дослідження були спрямовані на вивчення механізмів фенотипової адаптації людини до умов трудової діяльності у Світовому Океані, причин дезадаптації та особливостей формування патології у моряків. Анатолієм Олександровичем були розроблені теоретичні основи рідкокристалічної термографії, методологія використання цього методу в медицині, вивчені хронобіологічні механізми змін серцево-судинної, дихальної, імунної та ендокринної систем людини під впливом суднових та рейсових факторів; розкриті біомеханізми функціонування опорно-рухового апарату та характер змін в організмі під час трансконтинентальних переходів,  що дозволило розробити методологію прискорення адаптації до умов плавання, підвищення працездатності, профілактики та реабілітації моряків. В практику морської медицини введені нові діагностичні підходи та системи лікування захворювань серця, шлунково-кишкового тракту, дихальної системи, опорно-рухового апарату.

          У зв’язку зі смертю А.О.Лобенка, президент Національної академії медичних наук України Цимбалюк Віталій Іванович, Президія Національної академії медичних наук України, колеги та друзі висловлюють щирі співчуття його рідним та близьким.

          Вічна пам’ять!