Пішов з життя Безруков Владислав Вікторович

497

Президія НАМН України з глибоким сумом повідомляє, що 16 вересня 2023 року пішов з життя академік Національної  академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреат премії ім. М.Д. Стражеска НАН України, директор ДУ «Інститут геронтології ім. академіка Д.Ф.Чеботарьова НАМН України» Безруков Владислав Вікторович.

Владислав Вікторович очолював Інститут геронтології ім. академіка Д.Ф.Чеботарьова з 1988 року. Основні напрями його науково-дослідної роботи  фізіологія старіння та соціальна геронтологія. Під керівництвом академіка В.В.Безрукова в Інституті геронтології проведено інноваційні розробки в напрямку створення нових методів подовження життя в експерименті, пошуку нових засобів, які здатні забезпечити високу життєздатність організму в умовах стресу, збільшити тривалість і якість життя. Розроблені нові лікарські засоби кардіопротекторної та геропротекторної дії (“Кораргін”, “Нейрогерін”, “Оріон”), нові ефективні підходи до лікування вікової патології, що базуються на терапії стовбуровими клітинами. З використанням нейромережних алгоритмів (штучного інтелекту) розроблено технологію визначення темпу і профілю старіння організму, яка дозволяє діагностувати ранні прояви пришвидшеного старіння людини та своєчасно застосовувати відповідні профілактичні заходи для протидії розвитку вік-асоційованої патології.

Він є автором понад 600 наукових праць, в тому числі 24 монографій та посібників, 4 авторських свідоцтв. Підготував 4 докторів та 13 кандидатів наук.

Наукова і громадська діяльність академіка В. В. Безрукова відзначена багатьма нагородами. Він нагороджений орденами Ярослава Мудрого V ст., “Кадетська слава” I ст., відзнакою НАН України “За наукові досягнення”, Почесними грамотами МОЗ та НАМН України, двома відзнаками Комітету ВР з питань охорони здоров`я “За охорону здоров`я нації”, Почесною грамотою та Знаком Пошани Київського міського голови, Знаком пошани Подільського району у місті Києві, Знаком Пошани Київської міської профспілки працівників охорони здоров`я, медалями “Ветеран праці”, “В пам’ять 1500-ліття Києва” та іншими ювілейними нагородами.

Безруков Владислав Вікторович був багатогранною людиною, яка все своє життя присвятила науці та людям.

Президія Національної академії медичних наук України висловлює щирі співчуття рідним та близьким Владислава Вікторовича!

Світла пам’ять про прекрасну людину, талановитого українського вченого, доброго друга та наставника назавжди залишиться в наших серцях.

Вічна пам’ять!

Прощання з Владиславом Вікторовичем Безруковим відбудеться 19 вересня у великій конференц-залі ДУ «Інститут геронтології ім. академіка Д.Ф.Чеботарьова НАМН України» з 11-00.