Заголовок

812

Сьогодні 25 червня 2012 року за участі Першого заступника Глави Адміністрації Президента України Ірини Акімової в приміщенні Держінвестпроекту (вул. Велика Житомирська, 11) відбулося тристороннє підписання Меморандуму про наміри Федерального міністерства охорони здоров’я Федеративної Республіки Німеччина, Міністерства охорони здоров’я України та Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. Яким сторони задекларували свій намір, в рамках модельного проекту Німецько-Українське партнерство у сфері акушерства та перинатальної медицини, докладати всіх зусиль для створення щільної кооперації у галузі акушерства, пренатальної та перинатальної медицини та неонатології.


 

Спільну заяву підписали Владислав Каськів – голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, пан Ханс-Юрґен Гаймзьот – посол, Посольство Федеративної Республіки Німеччина, Олександр Толстанов – заступник Міністра охорони здоров'я

Також у заході взяли участь: академік, президент Національної академії медичних наук України Андрій Сердюк,  академік Юрій Антипкін, керівник Національного проекту «Нове життя» Віктор Сірман професор Вольфганг Хольцгреве – Голова правління університетської клініки в м. Бонн, Німеччина, представники Міністерства охорони здоров'я України, інші експерти галузі та ЗМІ.

У поточному році в рамках проекту партнерства у сфері акушерства, пренатальної та перинатальної медицини між Україною та Німеччиною, яка передбачає трирічну програму з тренінгів для українських медиків, Україна витратить 700 тис. грн. Про це під час перс-конференції розповіла заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова.
За її словами, частину фінансування проекту взяла на себе Німеччина.

"Другу частину взяв на себе фонд підтримки економічних реформ, який буде на території підтримувати функціонування семінарів, запрошення фахівців і організацію всіх робіт з відбору й залучення українських кадрів", – сказала І.Акімова.
За її словами, Україна цьогоріч витратить на цей проект близько 700 тис. грн.

ДОВІДКОВО:
Україно-Німецьке партнерство у сфері акушерства, неонатології та перинатальної медицини має за мету підвищення рівня кваліфікації вітчизняних медичних працівників, сприяння реалізації та впровадженню Національного Проекту «Нове Життя – нова якість охорони материнства та дитинства» шляхом навчання співробітників перинатальних центрів ІІІ рівня, викладачів кафедр вищих медичних навчальних закладів ІІІ та IVрівней акредитації, представників інститутів системи Національної академії медичних наук України та фахових медичних асоціацій і встановлення партнерських стосунків між лікувальними і навчальними закладами України та Німеччини.
Німеччина вже давно подолала шлях реформування медичної галузі та регіоналізації надання медичної допомоги населенню. При цьому, завдяки наявності медичного страхування та чіткої взаємодії між усіма ланками медичної допомоги – від сімейного лікаря до спеціалізованого перинатального центру, ця допомога є доступною для будь-якого громадянина, незалежно від його матеріальних статків, і водночас економічно вигідною для країни в цілому. Показники материнської та перинатальної захворюваності і смертності в Німеччині є на сьогодні одними з найнижчих серед країн ЄС.

Після підписання тристороннього Меморандуму про партнерство між Міністерствами охорони здоров’я Німеччини й України та Державною Агенцією з Інвестицій та Керування Національними Проектами України, що заплановано на 25 червня 2012 року, нашим лікарям та викладачам відкриються унікальні можливості співпраці та навчання в провідних університетських клініках Німеччини. Мова йде не про відмову від власних традицій в практичній медицині та наукових напрацювань, які в нашій країні без сумніву мають славетні традиції. Мова йде про обмін досвідом та думками між справжніми професіоналами України та Німеччини.

27 червня – 1 липняв Дніпропетровському перинатальному центрі відбудеться 1-й тренінг для акушерів-гінекологів та неонатологів України, який проведуть професори з однієї з найбільших університетських клінік Німеччини – Університетської клініки м. Франкфурт. Вони запропонують увазі вітчизняних фахівців німецькі підходи щодо вирішення болючих і складних питань в акушерстві та неонатології: запобігання передчасних пологів, діагностика, профілактика та тактика ведення жінок з прееклампсією (пізні гестози вагітних), розродження вагітних при тазових передлежаннях плода з мінімальним ризиком для матері та дитини, неонатальна допомога при народженні немовлят з надзвичайно малою вагою (мова йде про передчасні пологи в терміні 22-28 тижнів вагітності), сучасні європейські протоколи в інтенсивній терапії новонароджених та ін.. Після 3-х днів лекційного курсу будуть проведені практичні тренінги, на яких лікарі та науковці України та Німеччини спільно вирішуватимуть складні клінічні питання безпосередньо на практиці, у відділеннях перинатального центру та обмінюватимуться клінічним досвідом. Такий підхід на нашу думку дозволить досягти одного з найважливіших завдань, що поставив перед Національним Проектом «Нове Життя» Президент України – встановити безпосередні партнерські стосунки між лікувальними установами, навчальними закладами, лікарями та науковцями України і Європейських країн.
Саме тому, до участі в тренінгах ми запросили не просто лікарів, а професорів, доцентів, завідувачів фаховими відділеннями з усієї країни, і в першу чергу – з перинатальних центрів, що відкрились, або мають відкритись найближчим часом в рамках реалізації Проекту «Нове Життя». Нам потрібні однодумці, професіонали та вчителя, які зможуть донести інформацію та набутий досвід до інших лікарів в своїх лікувальних і навчальних закладах та регіонах, формувати «політику» в медичній галузі, як на місцевому, так і на національному рівні. Найбільш успішні з них згодом поїдуть на тривале стажування в провідні клініки та університети Німеччини, щоб працювати пліч-о-пліч та навчатись досвіду німецьких колег в їх лікувальних закладах та установах. Таке клінічне стажування («хоспітація») є загальноприйнятим в Європейському співтоваристві, а зараз, завдяки фінансовій та організаційній підтримці партнерських установ України та Німеччини – стає можливим і для наших лікарів та науковців. Загалом, за три роки роботи Україно-Німецької партнерської ініціативи в перинатальних центрах нашої країни будуть проведені 5 тренінгів для акушерів-гінекологів, 4 – для неонатологів, 3 – для фахівців пренатальної діагностики та медицини плода, 2 – для анестезіологів, що працюють в акушерських клініках, 1 – для організаторів охорони здоров’я (головних лікарів перинатальних центрів, їх заступників, головних фахівців управлінь охорони здоров’я). Клінічне стажування в Німеччині тривалістю від 3-х місяців до 3-х років зможуть пройти 12-15 українських лікарів.

Сьогодні Національний Проект «Нове Життя» – це не тільки нова якість створення перинатальних центрів і оснащення їх найсучаснішею лікувально-діагностичною апаратурою, це нова якість підготовки медичних кадрів і новий рівень професійного спілкування та партнерства між Україною та Європейським співтовариством.

Подробнее: http://www.npnl.org.ua/index.php?p=news&area=1&newsid=47&name=dgotovka-medichnih-kadr-v-dlya-perinatalnih-tsentr-v-u-ramkah-ukra-no-n-metskogo-partnerstva