Пішов з життя Бітенський Валерій Семенович

1647

СУМУЄМО
СПІВЧУВАЄМО
ПАМ’ЯТАЄМО

Медичну спільноту сколихнула ще одна тяжка та неочікувана звістка. 16 грудня 2020 року пішов у вічність провідний учений у галузі психіатрії і наркології, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, психіатр вищої категорії, Відмінник охорони здоров’я”, професор кафедри біології і охорони здоров’я ДЗ “Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського” Бітенський Валерій Семенович.

Заслуги В.С.Бітенського у розвитку медичної науки широко визнані в Україні та за кордоном. Він розробив унікальну методику терапії алкоголізму та наркоманії, заснував нову концепцію патогенезу наркологічних та психічних захворювань, яка базується на дослідженнях порушень пароксизмальної активності мозку та пластичності нервової тканини. Основні досягнення його наукової діяльності – створення високоефективних методик терапії психічних та наркологічних захворювань.

Бітенський Валерій Семенович — почесний член Української наукової спілки неврологів, психіатрів та наркологів України (2015), почесний член Науково-дослідницького товариства з вивчення алкоголізму (США), член Всесвітньої та Європейської асоціацій психіатрів, член Європейської Академії природничих наук (Німеччина, Ганновер), головний редактор та член редколегій багатьох вітчизняних та зарубіжних фахових журналів. Нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеню, “Знаком пошани” та медалями.

Президія Національної академії медичних наук України висловлює щирі співчуття рідним та близьким Валерія Семеновича. Це непоправна втрата для всіх нас.

Вічна пам’ять!