Рецензія на книгу «Патон – гордість України!»

1271

Книгою «Патон-гордість України!» розпочата нова серія: «Сучасне життя видатних людей України». Зміст книги та надані фотографії здивують будь-кого. Рекомендую членам Академії стати власником книги-бестселера «Патон-гордість України!».

Петро Воловник,
Голова правління Міжнародної громадської організації «Життя видатних людей»

Біографії видатних людей завжди користувалися незмінною популярністю у широкого кола читачів. Досить нагадати успіх відомої серії «ЖЗЛ», що була започаткована книговидавцем Флорентином Павленковим (1890), подовжена письменником Максимом Горьким (1933) та вдосконалена у прижиттєву професором Петром Воловником (2004). Отже, автор книги «Патон – гордість України» вирішив почати свою серію «Сучасне ЖВЛ України» з видатної постаті, якою, безумовно, є Борис Євгенович Патон.

Книга складається з п’яти великих розділів. Перший з них — «Привітання, спогади і роздуми колег». Серед них: колишній школяр, який нині завершив вже свій 99 віток навколо Сонця; Герой України, який 30 років працює у команді Патона; усі президенти Національних галузевих академій наук та видатні українські вчені. У другому розділі вперше наведені цікаві факти з життя і діяльності шістьох поколінь Патонів за період біля трьох століть. Це Патон-архітектор, який залишив після себе Зимовий палац, Патон-адмірал, Патон-консул, Патон-академік, який розробив спосіб швидкісного автоматичного зварювання під флюсом. В тому, що СРСР завершив Другу світову війну перемогою над фашизмом, велику роль відіграли танки, броню яких було зварено патонівським швом.

Це книга не лише про Бориса Євгеновича Патона, його батька — Євгена Оскаровича Патона і брата Володимира. Вона, фактично, про цілий етап в історії Академії наук України — від кінця 1930-х років до наших днів. Тісне переплетення цих сюжетних ліній є цілком природним і навіть неминучим. Без розповіді про Патона-батька, про його видатну і сильну особистість, моральні принципи, його стиль роботи і виховання дітей неможливо зрозуміти витоки особистості Б.Є. Патона, його характер, ставлення до дорученої справи і до людей. Що ж до академії, то вже 55 років вона нерозривно пов’язана з діяльністю Патона-президента.

Думаю, що переказ змісту всіх наступних глав в моїй рецензії може «кинути тінь» на моє навмисно-хвалебну думку, тому хочу сказати, що книга з першої і до останньої сторінки тримала мене в напрузі, вірніше сказати, в «солодкому» очікуванні чогось нового і цікавого. І дійсно, відкриваючи кожну нову сторінку, я бачив цілий «міні сюжет» і надалі намагався не пропустити жодної сторінки. Так, «цеглинка за цеглинкою», переді мною виріс літературний «будинок», в якому я піднявся до 27 листопада 2017 року, коли Борис Євгенович Патон відзначив свій 99 рік народження. Так, гідно особистості Патона, закінчилася ця розповідь. Попереду у Бориса Євгеновича, як зазвичай, велика і напружена повсякденна робота на шляху до 100-річного ювілею Національної академії наук України у 2018 році.

Юрій Хомайко,
професор Європейської школи журналістикиЗамовити книгу «Патон-гордість України!» (укр. та рос. мовами) на 560 аркушів:

Вартість примірника у 2017 р. – 500 грн.
Ліміт до 10 примірників для організацій Академії (бо її тираж всього 1000 прим.) загальний ліміт для Академії – 100. Доставка у 2017 році.

Банківські реквізити: МГО «ЖВЛ», Код: 35588512, р/р: 26003052335556 у «Приват Банку», МФО 351533.
Додати у платіжці: ПІБ, мобільний телефон та адресу отримувача, № відділення «Нова Пошта», де зручно одержати посилку.

Для фізичних осіб – 500 грн. на карту (Воловник П.): 5168 7423 5032 2842 у «Приват Банку»
(057) 337 06 30; 050 698 26 16;
gzlukr@gmail.com – МГО «ЖВЛ»