Науково-практична конференція-засідання Української ліпідної школи в Харкові від 04.03.2020

1342

4 березня 2020 року в м. Харків відбулась науково-практична конференція-засідання Української ліпідної школи. Організаторами науково-медичного форуму виступили Українське товариство з атеросклерозу, ДУ ННЦ «Інститут кардіології імені М.Д.Стражеска НАМН України», ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т.Малої НАМН України», Благодійний фонд Розвитку Інновацій Медицини «Рімон» за сприяння Європейського товариства з атеросклерозу.

Модераторами конференції були д.м.н., професор Мітченко О.І., завідувач відділу дисліпідемій ДУ ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска НАМНУ» та д.м.н., професор Колеснікова О.В., заступник директора з наукової роботи ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т.Малої НАМН України», завідувач відділу вивчення процесів старіння і профілактики метаболічно-асоційованих захворювань Інституту.

З вітальним словом виступила проф. Колесникова О.В. та побажала учасникам конференції плідної праці.

Форум відкрила проф. Мітченко О.І. доповіддю про нові рекомендації ESC/EAS 2019 з діагностики та лікування дисліпідемій та шляхи їх впровадження в Україні. Проф. Колеснікова О.В. розповіла про розширення можливостей для клінічних рішень в лікуванні неалкогольної жирової хвороби печінки з дисліпідемією.

Д.м.н. Рудик Ю.С

Д.м.н. Рудик Ю.С.,завідувач відділом клінічної фармакології та фармакогенетики неінфекційних захворювань Інституту терапії, ознайомив присутніх з принципами лікування пацієнтів високого серцево-судинного ризику. Д.м.н. Серік С.А., завідувач відділом ішемічної хвороби серця і метаболічних порушень Інституту терапії, торкнувся питань комор бідності неінфекційних захворювань, особливо цукрового діабету в поєднанні з дисліпідемією, висвітлив проблеми корекції порушень. Д.м.н. Ісаєва Г.С., завідувач відділом комплексного зниження ризику хронічних неінфекційних захворювань Інституту терапії, зупинилась на сучасних можливостях корекції гіпертригліцеридемії та серцево-судинного ризику. К.м.н. Романов В.Ю., м Київ, означив місце комбінованої гіполіпідемічної терапії в лікуванні гіперхолестеринемій у хворих високого серцево-судинного ризику. К.м.н. Рековець О.Л., м. Київ, зупинився на питаннях статинотерапії в лікуванні хворих з резистентною артеріальною гіпертонією. К.м.н. Жадан А.В., м. Харків, розповів присутнім про важливість оцінки кардіоваскулярного ризику в клінічній практиці. Темою виступу к.м.н. Романова В.Ю., м. Київ, була раціональність застосування комбінованої антигіпертензивної терапії у хворих високого серцево-судинного ризику.

Важливим для практикуючого лікаря був майстер клас з питань сімейної гіперхолестеринемії, сучасних уявлень та стану проблеми в Україні. Його провела проф. Мітченко О.І.,

Конференція була насиченою, закінчилась дискусією, обговоренням доповідей. За результатами обговорення була прийнята резолюція.